A büntető törvénykönyv 269/C. § szerint:
Aki nagy nyilvánosság előtt a holokauszt áldozatának méltóságát azáltal sérti, hogy a holokauszt tényét tagadja, kétségbe vonja vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A Nemzeti Forradalmi Párt súlyosan alkotmánysértőnek tartja a fent említett törvénymódosítást. A módosítás eltörlését követeli, emiatt az Alkotmánybírósághoz fordul és ennek nyomatékosítására a világhálón aláírásgyűjtésbe kezd.
Tagadható Isten létezése, tagadható a nemzet, a család, a nemi identitás, tagadható minden, egy sokat vitatott történelmi eseményt leszámítva. A törvénymódosítás akadályozza a történelmi kutatómunkát, felsőbbrendű népcsoportként kezeli a zsidóságot, lekicsinyli nemzetünk történelmét. Pongyola megfogalmazása miatt alkalmas a szólás és véleménynyilvánítás szabadságának jelentős korlátozására. Kérdéses, hogy hol húzódik a személyes méltóság határa, hogy kit lehet a holokauszt áldozatának tekinteni.
Ki határozza meg és milyen minőségben, hogy mi a “jelentéktelen szín” amiben a holokauszt fel van tüntetve? Hány sorban kell siratni az áldozatokat,hogy ne tűnjön jelentéktelennek egy nyilatkozat holokauszt ügyben?
Tiltakozunk és küzdünk jogaink csorbítása ellen!
http://nfp.hu/szajzar-ellen