Pedig ezek az emberek semmi mást nem szeretnének, csak tiszta, átlátható és korrupciómentes rendszert a magyar kutyasportban. Felelősségre kívánják vonni a MEOE jelenlegi vezetését a pénzügyi visszaélésekkel, sorozatos jogsértésekkel, az antidemokratikus működéssel kapcsolatban.
A MEOE közjogi helyzete bizonytalan, hiszen tíz éve folyamatos háborút visel a magyar állammal és az időközben kizárt tagokkal, állam által támogatott elismert tenyésztő szervezetekkel. Ebben a helyzetben kifejezetten butaságra vall olyan támadási felületeket hagyni, mint amilyeneket az egyesület vezetése hagy amúgy is többszörösen törvény- és jogszabálysértő szabályzatainak sorozatos áthágásával, a nyíltan manipulált szervezeti választások vezérlésével és az egyesületi vagyon nem megfelelő kezelésével.
A MEOE neopatikus felépítése, az, hogy a vezetés tagjai valamennyien egymás érdekkörébe, rokoni vagy baráti társaságába tartozó emberekből áll össze, magával hozza a korrupciót, mely napról napra fokozódik, eljuttatva odáig az egyesületet, hogy a valaha volt legnagyobb taglétszámú társadalmi szervezet tagsága közel ötven százalékát elvesztette, és a törzskönyvezésből származó bevételei is csökkentek, melyet sorozatos, további árbevételt biztosító intézkedések bevezetésével próbál korrigálni, valamint a központi iroda frekventált, könnyen megközelíthető helyről a város perifériájára való költöztetésével.
Bár az egyesület alapszabálya kimondja, hogy a MEOE működése pártoktól független, az elnök rokoni, valamint barátai egyéb kapcsolatai révén a MEOE az MSZP érdekkörébe került annak ellenére, hogy a MDF-hez tartozó Gémesi György és a FIDESZ-es Simicskó István is a kutyázás támogatói közé tartoznak, és mindig kiállnak az egyesület mellett. Az elnök egy kormánytaghoz fűződő rokonsága nagyban hozzájárult ahhoz a nem várt törvénymódosításhoz, amit 2008. nyarán suttyomban, a nyári szünet előtti napokban vertek keresztül a parlamentben. Ennek alapján a MEOE kikerült mindent rá vonatkozó szabályozás alól. A törvénymódosítás javaslatát Gy. Német Erzsébet, Az Új Magyarország Fejlesztési Terv végrehajtását felügyelő eseti bizottság tagja, a Önkormányzati és területfejlesztési bizottság elnöke (!) nyújtotta be a dr. Gráf József vezette amúgy kutyaügyekben illetékes minisztériummal szemben. Mindezen tények a MEOE vezetését erősítik, de sajnálatos módon nem a jobbítás útjára vezetve őket, hanem a tisztességgel kutyázni akarók ellehetetlenítését és a megélhetési kutyások előretörését támogatva.
Nem szabad elfelejteni, hogy jelenleg is valamennyi, korábban hozott és a MEOE számára kedvező bírósági ítélet felülvizsgálat alatt áll! Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy számtalan beadvány ment az ügyészséghez, kérve a MEOE működésének felülvizsgálatát és a törvényesség helyreállítását. Ejtsünk szót a csalás, sikkasztás, hűtlen kezelés és számviteli fegyelem megsértése alapos gyanúja miatt elküldött büntető feljelentésekről is, melyek sorát úgy gondolom gyarapítani fogja még egy néhány, különös tekintettel az Európa Kiállítás körüli elszámolási problémákra és egyes, megkérdőjelezhető ingatlan eladásokra.
A magyar kutyások jelen pillanatban csak abban bízhatnak, hogy az ügyészség és a nyomozó hatóságok végre rendet tesznek ebben az áttekinthetetlen és zavaros ügyben, és mind a MEOE szervezeti működését, mind gazdasági ügyeit felülvizsgálva módot adnak arra, hogy az egyesület tisztességesen, a 110 éves magyar kinológia erényeit és hagyományait méltó módon továbbvivő szervezetté válhasson.