A szlovákiai képzőművészek és műkritikusok felhívása szerint az elmúlt napokban “riasztóan megnőtt az idegengyűlölet Szlovákiában”. A liberálisok elfelejtik, hogy a magyarok az őslakosok, nem pedig a betelepített jobbágyok utódai.
A szlovákiai művészek és műkritikusok közleményükben azt is elmondták: “a nemzeti és nemzetiségi intolerancia jegyében elkövetett atrocitások a szlovák-magyar viszony kiéleződéséhez vezetett”.
A csoportosulás emellett felszólította Szlovákia és Magyarország politikai elitjét, a bűnüldöző szerveket és az ügyészséget, hogy ezeket az eseteket súlyuknak megfelelően kezeljék.
Külön felszólították Robert Ficót, a Szlovák Köztársaság kormányfőjét, hogy nyilatkozataiban ne bagatellizálja az SZK állampolgárai ellen elkövetett erőszakos cselekményeket, Gyurcsány Ferencet pedig arra bíztatták, hogy ne éljen vissza ezekkel az eseményekkel, s ne a magyarországi belpolitika eszközeként kezelje őket.
HunHír.Hu