„Keleten közel egymilliárd rokonunk él! (…) A kizsákmányoló Európai Unió helyett egy paritásos alapon működő turáni szövetségre lenne igazán szükségünk” – foglalta össze a Jobbik külpolitikai krédóját Szegedi Csanád európai parlamenti képviselő, a párt alelnöke tavaly júliusban – írja a Heti Válasz. Az újság most sajátos szemszögből ugyan, de arra vállalkozott, hogy feltárja a Jobbik külpolitikai tevékenységét. Egy nemzeti liberális médiumtól nem várható el, hogy ki merje mondani az igazságot: a jobbára csak igaztalanul cigányellenességgel és antiszemitizmussal vádolt második legfontosabb politikai erő olyan külpolitikai irányvonalakat vázolt fel, és tette meg a lépéseket a “nemzetközi függőségünk” csökkentése érdekében, hogy a kormányzati diplomácia sztárjai csak ott loholhatnak a nyomában.
A jobbikos vezetésű Tiszavasvári után most Gyöngyöspata is szövetségre lép egy iráni várossal. A magyar radikálisok és az iszlám állam között nem csak az Amerika- és Izrael-ellenesség a közös nevező: míg a Jobbik testvériséget emleget és kereskedelmi hasznot remél, Teherán globális sakkjátszmája egyik gyalogjának tekinti a magyar pártot – mivel érdeke az ellene irányuló gazdasági szankciók fellazítása, szívesen veszi egy uniós tagállam erős parlamenti pártjának felajánlkozását. Azért vigyázni kéne a fogalmazással. Felajánlkozásról beszélni akkor, amikor egy olyan országgal épít kapcsolatot a Jobbik, amelynek vezére még egyszer sem mondta ki, hogy Magyarországot is megszereztük, eléggé cinikus megközelítés. Igaz, a legújabb zsidó mese szerint ők már együtt jöttek ide velünk, mint honfoglalók. A turáni, perzsa kapcsolatunk nem kétezer éves, hanem többszöröse. Szegedi Csanád meg egy olyan új, a turáni múlton és szellemiségen alapuló világerő létrejöttével számol, amely gazdaságilag, politikailag, ideológiailag, és KATONAI szempontból reális alternatívát jelent egy olyan szövetségi rendszerrel szemben, amelyben mi csak a kihasználandó, fegyelmezendő pusztabunkó rabszolgák lehetünk.
Magyarország még egy másik speciális ok miatt fontos Iránnak. Mivel a perzsa állam lakossága nagyon fiatal (a majd’ 80 milliós ország több mint egynegyede 14 év alatti), egyszerűen nincs elég hely a felsőoktatásban. A viszonylag olcsó, jó hírű egyetemekkel rendelkező EU-tagállam Magyarország népszerű tanulmányi célpont. Hazánkban több ezer iráni fiatal tanul, nagy részük orvosi tanulmányokat folytat. Az viszont dicsérendő a válaszos cikkben, hogy elismeri: a Jobbik külpolitikai lépései Magyarországnak hozhatnak “hasznot”. A szellemi, oktatási kapacitásunk egy olyan devizatermelő ágazat is lehet, amelyet egyetlen idegen multi sem tud felülmúlni. Egy normális, egyenértékű kapcsolat. Ők itt tanulnak, ezért fizetnek, és mennek haza, a saját országukba. Nem a pénzt talicskázzák ki, hanem be. Nagy különbség.
Koldus Kálmán – Hunhír.info