Juhász Oszkárt, Gyöngyöspata jobbikos polgármesterét hallgatta meg a Békés Megyei Bíróság csütörtökön délelőtt a Szebb jövőért Polgárőr Egyesület feloszlatása miatt indított polgári peres eljárásban.
– A helyi cigányság mindaddig egyáltalán nem úgy viselkedett mint, aki tart a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesülettől, míg a balliberális sajtó és a településre érkező jogvédők be nem tanították ezt nekik. Jómagam is szemtanúja voltam olyannak, hogy a cigánygyerekek a polgárőröket látva alakzatban vonultak és „szebb jövővel” köszöntötték egymást — mondta el nem kis derültséget kiváltva a tárgyalóteremben Juhász Oszkár tanúkénti meghallgatásán.
A Jobbik Magyarországért Mozgalom gyöngyöspatai szervezetének vezetőjét – aki idén július óta már a falu polgármestere is – először dr. Mucsi Erika bírónő kérdezte a megyei bíróság — fekete formaruhát viselő — hallgatósággal teli dísztermében.
Mint ismert, a 2010 márciusa óta bejegyzett Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület feloszlatását a Békés Megyei Főügyészség indítványozta, mert álláspontja szerint az törvénytelenül működik. Az ügyészségi vizsgálat megállapította, hogy tevékenysége és alapszabálya mások jogait és szabadságát sérti, veszélyezteti a közrendet és a köznyugalmat. Mindezt zömében az egyesület gyöngyöspatai és hajdúhadházi jelenlétét, járőrözéseit bemutató sajtóhíradásokkal támasztották alá, melyek többségében a cigányság megfélemlítéséről, menekülésről, rasszista megnyilvánulásokról is szó esett.
Az alperest képviselő ügyvéd éppen azt kifogásolta, hogy az ügyészség konkrét példák felsorolása helyett kizárólag a médiában megjelentekre hagyatkozott, ám véleményük szerint ezek a tudósítások nem tekinthetők tárgyilagosnak, elfogulatlannak, így nem is lehetnek bizonyító erejűek.
Mindezek okán dr. Borbély Andrea, a polgárőrök jogi képviselője a kereset elutasítását kérte, s ugyanígy vélekedett László Attila, az egyesület vezetője is.
A per második tárgyalási napjára több tanút, így gyöngyöspatai cigány kisebbségi képviselőket, a Szebb jövőért egyik szolgálatvezetőjét, s a gyöngyöspatai iskola igazgatóját is beidézte a bíróság. Elsőként, több órán át Juhász Oszkárt hallgatták meg.
Elmondása szerint, a faluban élők „szívükbe zárták” a Szebb jövőért tagjait, aláírásokat gyűjtöttek, hogy maradásra bírják őket, mert tőlük várták a közbiztonság megteremtését. A békéscsabai székhelyű csoportra Juhász Oszkár szerint az interneten bukkantak rá a falubeliek, s őt kérték meg arra, hogy hívja oda őket, mert a bűnözés tűrhetetlen méreteket öltött.
A ma már polgármesteri tisztséget betöltő politikus kérdésre válaszolva elmondta, hogy a 2820 lelkes faluban tudomása szerint 460 cigány származású ember él, utóbbiak nagy többsége alacsony iskolázottságú.
— Míg a nehéz sorsú, magyar ember palástolja a baját és tisztességes szegénységben él, addig a cigányok közül sokan nem mély szegénységben, hanem mély igénytelenségben élnek. A baj nem a bőrszínükkel, származásukkal, hanem a viselkedésükkel van — fogalmazott Juhász Oszkár a Békés megyei bíróság előtt.
A csütörtöki tárgyaláson ítélet nem született, a bíróság délután további tanúk meghallgatásával folytatta a munkát.
Beol.hu
Hunhír.info kommentár:
Hunhír.info