Amikor a miniszterelnöki autókonvoj a városháza elé érkezett, a tüntetők sípolással, pfujolással, “Gyurcsány takarodj!” skandálással fogadták a kocsiból kiszálló kormányfőt; valaki egy narancsot is bedobott a térre.
A Székesfehérvár-Veszprém Fejlesztési Pólustengely program részét képező székesfehérvári fejlesztési pólusprogramról péntek délelőtt kezdődtek meg a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Warvasovszky Tihamér polgármester vezette tárgyalások Székesfehérváron.
A miniszterelnök érkezése előtt már több mint egy órával transzparensekkel, nemzetiszínű zászlókkal, mintegy százötven- kétszázan gyülekeztek a Városház teret lezáró kordon mögött, és a már ismert jelszavakat skandálva követelték a kormány és Székesfehérvár MSZP-SZDSZ támogatással megválasztott polgármesterének lemondását.
Amikor a miniszterelnöki autókonvoj a városháza elé érkezett, a tüntetők sípolással, pfujolással, “Gyurcsány takarodj!” skandálással fogadták a kocsiból kiszálló kormányfőt; valaki egy narancsot is bedobott a térre.
Gyurcsány Ferencet a városháza előtt Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere üdvözölte. A városháza folyosóján kiállításon mutatták be a pólusprogramba bekapcsolódó székesfehérvári vállalatok termékeit. A kormányfő végignézte a bemutatót, és a jelenlevő szakemberektől a részletek iránt is érdeklődött.
Ezt követően néhány perces négyszemközti beszélgetést folytatott Warvasovszky Tihamérral, majd a tárgyaló delegációk zárt ajtók mögött megkezdték az egyeztetést a székesfehérvári fejlesztési pólusprogramról.
A tárgyalás ideje alatt a téren maradtak a tüntetők.
A megbeszélésen részt vett Bajnai Gordon fejlesztési kormánybiztos és Magyar Bálint, a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület tagja.
A kormányfőnek – az MTI értesülése szerint- prezentáció keretében mutatta be a polgármester azokat a fejlesztési célokat, amelyeket pólusvárosként meg kíván valósítani a település.
A város pólusprogramjának az innováció és a gazdaságfejlesztés áll a középpontjában. Erre épül fejlesztési stratégiája is, amelynek célja a gazdasági és tudásbázis összekapcsolásával innovatív, magasabb hozzáadott értéket megtestesítő termékek gyártása, az azok előállítását biztosító munkahelyek megteremtése, s az egész térség hosszú távú versenyképességének biztosítása.
A Székesfehérvár-Veszprém pólustengely tíz nagyprojektet dolgozott ki, elsősorban a mechatronika, az informatika, a bioenergetika és a környezetvédelem területén.
A pólusprogram megvalósításának “zászlóshajója” Székesfehérváron az Alba Innovációs Park és Tudásközpont lesz, ahol a gazdaság igényeit kiszolgáló kutatóhelyek, speciális mérőlaborok, szakkönyvtár és több oktatási intézmény, valamint a Térségi Integrált Szakképző Központ működik majd.
A kormányfő a városházi megbeszélést követően az autóipari high-tech termékeket gyártó Visteon Hungary Kft. üzemébe látogat, azt követően pedig Székesfehérvár társ pólusvárosában, Veszprémben ismerkedik az ottani fejlesztési pólusprogrammal.
vg.hu
HunHír.Hu