Mi ezt kérdezzük, a Néphazugság pedig ezt állítja. Persze semmi új nincsen ebben. Kósáné Kovács Magda szocialista honanya mondta egyszer, hogy neki a rendről a fasizmus ugrik azonnal az eszébe. Schuster Lóránt mondott is erre kadenciát: megnézné akkor, hogy mégis mi van Kósáné konyhájában, szocializmus vagy fasizmus?
Ilyenkor borul ki ama bizonyos, és kerülnek helyükre a dolgok, helyesebben a fogalmak. Hiszen évtizedeken át a tudományos szocializmusnak nevezett akármi mit is hirdetett? A szocializmus minden. Maga a felhőtlen szépség, jóság, igazság, szeretet. Csupa móka, kacagás, öröm, de legfőképpen ezeknek mintegy kiváltójaként rend és fegyelem.
Most viszont jön az amúgy a nevezett akármin felnevelkedett ifjú szocialista brigád, sorukban a néphazugságos Czene Gáborral. (Tegnap is éppen vele bíbelődtünk, de van-e nap, amikor ne tehetnénk ezt?) Jön, éspedig azzal, hogy – ácsi! Nem a szocializmus jelenti a rettegett rendet, hanem a fasizmus. Meg a többi. De legfőképpen az antiszemitizmus.
Igen, a rettegett szó, amit azonban, teszi hozzá mai elmefuttatásában (Fóbiáink), a híres-neves Medián közvélemény-kutatása sem tud tudományosan meghatározni. Pech a javából. De mindegy, ugye. Nem ez a fő! A fő, hogy mindig legyen egy mumus, más szóval egy bunkósbot, amivel elverhetjük azt, aki mást akar, mint mi most van. És ez az antiszemitizmus.
Ám olvassuk csak Czene nyilván roppant mélyenszántónak szánt sorait!
„A zsidóellenes nézetek nem önmagukban léteznek. Az antiszemitizmus összefügg a nacionalista, rendpárti attitűddel, a másság különböző formáinak elutasításával. Ijesztően sokan gondolkodnak így. Ránk, magyarokra különösen jellemző, hogy mindentől fóbiánk van, amit idegennek érzünk. Néha még saját magunktól is. Közben szorgos aprómunkával sikerült kitermelnünk egy olyan politikai elitet, amelytől a legkevésbé sem remélhetünk gyógyulást.”
Nos, a kiemelt mondatból, legalábbis a formális logika szerint, nem következik más ugyebár, mint hogy ha az antiszemitizmus rend-párti, akkor a szemitizmus rend-ellenes. Innentől kezdve viszont nincsen több kérdés. Mindenki eldöntheti, hol is van a helye ezután.
Ami pedig Czene brigádost illeti, persze még sok mondanivalónk lenne neki a politika nevű csodabogár természetrajzáról. De eltekintünk megterhelésétől, mert nem becsüljük túl intellektuális kapacitását, miként brigádosaiét sem. Eldönthetik így is, mi van konyhájukban és mi nincs, vagy mi kellene, hogy legyen benne. Sohasem késő.
Ifj. Tompó László – Hunhír.info