Igencsak beszédes cikk jelent meg ma a Néphazugságban. Öles címe már önmagában is csaknem mindent elárult: „A magyarok fele szerint túl nagy az egyházi korrupció”. A magyarok fele szerint? Amint kiderült, közel hatszáz ember nyilatkozott így csupán.
A mai lapszámban Czene Gábor arról írt, hogy az adózók egyharmada az egyszázalékos rendszerben „még mindig nem hallott arról, hogy civil szervezetek mellett egyházak is kedvezményezettjei lehetnek az adófelajánlásnak. A megkérdezettek szerint a felajánlási kedvet az egyházak korrupciós ügyei és a felkészületlennek tartott hitéleti vezetők is csökkentik.”
Óriási! Szóval már megint azok a fránya papok. De ki is készíttette a Néphazugság kifejezésével oly „reprezentatív” felmérését? Az EMIH, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség. Ámde olvassuk csak tovább!
„A felmérés kitért arra is, hogy miért nem ajánlják fel az adózók az egyházak részére az egy százalékot. A legnagyobb arányban (48 százalék) azok voltak, akik számára nincs olyan egyház, amellyel szimpatizálnának, míg 21 százalék nem bízik abban, hogy a kiválasztott egyház valóban megkapja a felajánlást. Azok körében, akik vallásukat aktívan gyakorolják, 26 százalék azzal indokolta passzivitását, hogy túl alacsony összegről van szó.”
Nem, nem óhajtunk vitatkozni sem Czene Gáborral, sem az EMIH élén álló Köves Slomóval. Az, aki csak egy kicsit is művelt, tudja ugyanis, mennyire szakszerű egyáltalában az „egyházak” kifejezés. Mert sértés ide, sértés oda, csak egy Egyház létezik. A katolikus. A többi akárhány száz, amelyik ugyanígy nevezi magát, csak bitorolja ezt a szót.
Amint már megszokhattuk, a baloldal mindig aggódik, ha a hitről, a vallásról és (ismét helyesen fogalmazva) az Egyházról van szó. No de persze nem azért teszi ezt, mintha féltené Krisztus báránykáit, amiért működésükhöz nem áll rendelkezésükre elegendő anyagi eszköz. Dehogyis. Még amennyi van, azt is szerfelett soknak tartják.
De ami a legfőbb, az a statisztikai csúsztatás. A 2001-es hivatalos statisztika szerint hazánk népességének 51, 2 %-át katolikusok alkotják. Ez 5 289 521 főt jelent. Ismerve népesedési mutatóinkat, ez a szám aligha emelkedett ugrásszerűen másfél évtized alatt. Most pedig mi történt? A kisebbségiek megkérdeztek 1200 főt, s ennek közel a fele nyilatkozott úgy, ahogyan.
Száz szónak is egy a vége: hiába, statisztikával is lehet ám ideologizálni, vagy inkább talán kirekesztőzni. Odáig jutottunk, hogy igen, a fentebbi felmérést megrendelő kisebbségiek a mi portánk előtt sertepertélnek – de milyen a saját udvaruk?
Ifj. Tompó László – Hunhír.info