Nem, ez azért így egyszerre sok! – kiálthat fel az olvasó. És joggal. A kérdés csak az, hány fejtágító publicisztika szükségeltetik ahhoz, hogy akik ilyeneket állítanak, előtte, ha csak egy percre is, méltóztassanak végre tükörbe nézni.
Tegnapi hírcikk a Mazsihisz honlapjáról:
„November 20-án, csütörtökön délután Simon Ferenc atya, bécsi esperes plébános, az ausztriai magyar hívek főlelkésze szervezésében a magyar és az osztrák zsidó-keresztény párbeszéd újabb állomására került sor.
Megkértük Ferenc atyát, hogy számoljon be a sokáig közös történelmet írt két nép vallásközi párbeszédének legújabb eseményéről.
A konferencián Dr. Róna Tamás, az Alföldi Régió vezető rabbija bemutatta a szerkesztése alatt álló, a magyarországi zsidóság történetét egy kötetben feldolgozó tankönyvet, amely a Keresztény-Zsidó Tanács kiadásában jelenik majd meg és amelyet több nyelvre le kívánnak fordítani. A találkozót Nógrádi Gergely kántor éneke vezette be és zárta le.”
Nos, a Vatikáni Rádiótól átvett fentebbi sorok többet nem tartalmaznak Magyarán egy betűnyit sem számolt be Ferenc „atya” a történtekről. Mindenesetre nem véletlenül használtuk az idézőjelet esetében ezúttal. Mert ugyebár ami, sok, sok, lássuk csak be.
Nem kezdjük el ugyanakkor jelen sorok írója e tárgyban portálunkon megjelent teológiai írásainak idézését. Csak ámulunk azon, mennyire nincsen határa a teológiai tudatlanságnak. Vajh hány ilyen „atya” lehet, akinek fogalma sincs a legelemibb tényekről?
No de lépjünk tovább! E honlap másnap a következő öles címmel gyönyörködtette meg olvasóit: „Tel-Aviv a világ legokosabb városa”. Idézzük ezt is szóról szóra:
„A Barcelonában megtartott Okos Város Expo Világkonferencia a Fehér Városnak azt a kezdeményezését ismerte el az évenként kiosztott díjjal, amelyet a polgármester „digitális forradalomnak” nevez.
A város fő projektje a Digi-Tel platform, amely Tel-Avivot köti össze közvetlenül – a lakóival. A program klubtagság és egy app révén helyspecifikus és egyénre szabott szolgáltatásokat és információt nyújt, a környékbeli útépítésektől kezdve a bolti akciókig – írja a Times of Israel. Már 90 ezren iratkoztak fel rá.
A város, azon felül, hogy a kezdő mikrovállalkozások, start-upok központjaként igyekszik pozícionálni magát, nyilvánosan hozzáférhető helyhatósági adatbázisokat is elkezdett felállítani a tel-avivi ügyek átláthatósága érdekében. Hovatovább az egész város területén ingyen wifi van, még a tengerparton is, ami valószínűleg a leghatásosabb projekt mind közül. A három éve megalapított Okos Város Expo a városi innovációs és technológiai fejlesztések népszerűsítését szolgálja. Tavaly Rio de Janeiro volt a legokosabb város.”
Ilyenkor érzi úgy az ember, hogy mindennek vége. Van hát a nevezett városban megannyi start-up és ingyen wifi! Nem, e körben tényleg nincsen semmi, ami szakrális. No de ez egyben a reménységünk is. Hiszen akik ilyenekkel nem rendelkeznek, még annyi nyomuk sem lesz, mint a néhai Atlantisznak.
Ifj. Tompó László – Hunhír.info