A közismert kirekesztők keze ragad, bárhova nyúlnak: ez derül ki a Mazsihisz honlapján közölt MTI-értesülésből, miszerint „az izraeliek a gondviselő államot követelik vissza”, ugyanis „Izraelben több tízezren tiltakoztak az ország tíz nagyvárosában a drasztikusan megnőtt megélhetési költségek ellen”, amiért „a lehetőségeket és esélyeket fékezi, hogy a gazdaságot néhány nagy család tartja ellenőrzése alatt”, hallgatva persze arról, hogy ez nálunk sincsen másként, csak nincsenek – még – emiatt tüntetéssorozatok.
„A demonstrálók visszakövetelik azt a gondviselő államot, ami az Izrael megalapítását követő első években volt jellemző. Az eredetileg a lakásárak és bérleti díjak miatt kéthete kezdődött tüntetéssorozat már a társadalmi egyenlőtlenségek és a közszolgáltatások – főleg az egészségügy és az oktatás – színvonalának romlása elleni tiltakozássá nőtte ki magát. Izrael a világ egyik leggyorsabban fejlődő gazdasága és a munkanélküliség is alacsony, azonban a lehetőségeket és esélyeket fékezi, hogy a gazdaságot néhány nagy család tartja ellenőrzése alatt.”
Mindez, nem tévedés, a Síp utcai különítmény honlapján olvasható, az viszont már persze nem, hogy nálunk hány „nagy család” teszi ugyanezt, Zoltai Gusztáv (Zucker Gerzson) kárpótlássóvárgásával mégis mennyivel nő állandóan a költségvetési hiány?
„Így kell megoldani a zsidókérdést!” címmel jelent meg egy röpirat 1937-ben Szilárd Andor tollából (1946-ban indexre is került), amelyben a – bevallottan közülük való – szerző megoldásul azt javasolta, hogy 1. vagy fizessenek az érintettek annyi adót az államnak, amennyit anyagi helyzetük megenged, 2. vagy hagyják el azt az országot, ahol éppen tartózkodnak, és hozzanak létre Észak-Amerikában egy önálló nemzeti államot.
A különítményes közleményt olvasva megállapítható, hogy a röpiratíró szándéka becsületességénél alighanem csak naivsága volt nagyobb, ugyanis 1. eszük ágában sincs helyzetüktől elvárható adót fizetniük az őket befogadó államoknak, ellenkezőleg, azok fizessenek nekik mindig mindenért, 2. hiába alapítanak államot, továbbra is szétszóródva terrorizálnak minden kormányt, élükön néhány kasztcsaláddal.
Minderről persze a röpiratíró nem tehetett, arról viszont mi annál inkább, ha szótlanul tűrjük, hogy zsebeinket kiforgassák.
Ifj. Tompó László – Hunhír.info