New Orleans – Ismeretlen fegyveresek tüzet nyitottak egy anyák napi felvonulás résztvevőire vasárnap New Orleansban, legfrissebb rendőrségi jelentések szerint a lövöldözésben 19-en megsebesültek, köztük két gyerek. A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) sietve közölte, hogy nem terrorcselekmény történt, az incidens utcai erőszaknak tekinthető.
A a sebesültek között van tíz férfi és hét nő. A gyerekek – egy tízéves kislány és egy ugyanolyan idős kisfiú – kisebb sebesüléseket, horzsolásokat szenvedtek, és állapotuk jónak mondható. A sebesültek egy részén visszapattant lövedékektől származnak a könnyebb sebet, de két embert meg kellett műteni. Háromnak súlyos az állapota. Egyesek a lövöldözés okozta pánikban sérültek meg.
A rendőrség egyelőre senkit se vett őrizetbe. A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) helyi kirendeltségének vezetője közölte, hogy nem terrorcselekmény történt, az incidens utcai erőszaknak tekinthető.
Ronal Serpas New Orleans-i rendőrfőnök szerint a felvonulókat kísérő rendőrök három gyanús személyt láttak elfutni a helyszínről, egyikük egy 18-22 év körüli, sötétbőrű férfi. A támadók legalább kétfajta fegyvert használtak.
Az amerikai internetes portálokon fényképek jelentek meg a lövöldözés helyszínéről. Az egyiken egy kisebb vértócsa mellett fekvő afroamerikai férfi látható, a másikon pedig egy, lábán sebesült fehérbőrű férfi ül a macskaköves úton.
Az anyák napi felvonuláson mintegy négyszázan vettek részt, és a felvonulók között szétszóródva voltak rendőrök is. Az ünnepi menet körülbelül három háztömbnyire nyúlt el, egy rézfúvós zenekart követve. A lövöldözés egy kereszteződésnél történt. A lövések után pánik tört ki, a felvonulók fejvesztve menekültek a helyszínről.
Nem ez az első ilyen incidens az idén New Orleansban. Februárban négy embert sebesült meg egy éjszakai szórakozóhely előtti lövöldözésben.
Mi, meg még sok millióan a világban vagyunk olyan hülyék, hogy az utóbbi időben gombamód elszaporodó amerikai, értelmetlen, és a hatóságok nyomatékosított állítása szerint sem terroristákhoz, hanem amerikai állampolgárokhoz köthető mészárlások csak úgy, a szabadidejükkel bánni nem tudó emberek cselekményeként történik meg. hogy egyre több a bolond Amerikában, a lelki sérült, éppen ezért a saját érdekükben kell korlátozni az amerikai szabadság legfontosabb pillérjének, a fegyvertartásnak módozatait. Vagyunk olyan hülyék, mi világmilliók, hogy elhisszük: ezek a mészárlások mind csak bomlott elmék termékei, és nem egy irányított folyamat akkor, amikor a szabad ország lakóinak harmada már állítja: hamarosan eljön az időszak, amikor fegyverrel kell megvédeni otthon, az Államokban a kivívott jogokat és a szabadságot. És az Amerikát is uraló Új Világrend médiahatalma továbbra is úgy viselkedik, mintha a 9/11et nem tartaná világpolitikai manipulációnak a földgolyó gondolkodó többsége. Nem, ezek a merényletek előre eltervezett, befolyásolt, agymosott emberekkel elkövetett nemzetellenes bűncselekmények, amelyek azt a célt szolgálják, hogy a szabadságszerető amerikaiaknak nem legyen módjuk és lehetőségük az adott időben a fegyveres önvédelemre, mert arra már megfosztják őket ezen eszközöktől.
Kostás Roland – Hunhír.info