Az MSZP, a Demokratikus Koalíció (DK) és a Szolidaritás vezetői is elkötelezettnek tartják magukat arra, hogy a következő országgyűlési választáson egymással összefogva próbálják leváltani a jelenlegi kormányt – hangzott el egy csütörtök esti fórumon Budapesten. Ahogy beégett Orbán az egy tábor egy zászlóval annak idején, úgy járnak ezek is most, de talán még egyértelműbben.
Más szereplőkkel elevenítsük fel egykori, sokak által idézett mondásunkat: Nem lehet egy táborba terelni a Kádár-érában szocializálódott, jóléti társadalomra vágyó tőkés-ellenes zsigerantiszemitát a Dohány utcai kultúrkampfossal. Illetve az utóbbinak csak rátelepednie lehet az előbbire, de ez már meg is határozhatja leginkább a Jobbik kampánystratégiáját. Ezt a feloldhatatlan ellentétet kell nyomatékosítania a habozó választók felé, akár még olyan szinten is, hogy mióta bízható a tyúkól a rókára.
Az MTI tudósításából kiderül a lényeg: a tanácskozás résztvevői azt hangsúlyozták, hogy nem Orbán, vagy Vona híveit, hanem a habozókat, rejtőzködőket, a kiábrándultakat kell megszólítaniuk. A magyar átlagembert, aki egyre rosszabbul él, veszélyben van mindene, a létbizonytalanság árnyékolja be mindennapjait. Nyögi a hitelt, adott országrészekben sújtja a cigánybűnözés, és leginkább élethelyzetén akar változtatni. Na, ezt a meghatározó réteget szemelték ki maguknak a törzsbázisukat a harminc-kilencven év közöttiekre építők. Persze, nem hülyék, tudják, hogy milyen irányultságú ez a hatalmas embermassza. Hiszen pont ők siránkoznak mindig, hogy rasszisták, antitoleránsak, gyanakvóak egy bizonyos kisebbség térhódításával kapcsolatosan, és nem nyitottak a direkt idegen hatások felé. Na, ezeknek olyan programot adni, amely megfelel a rátelepedők urai elvárásainak is, elég nehéz lesz.
Azt már tudjuk, hogy nem akarnak nagyon fasisztázni, rassszistázni, meg látványosan kultúrharcoskodni, mert ez már nem érdekli a többség habozóit. Bedobnak még bizonyos elitellenességet is, aztán már teljes a káosz. Pont az ellenkezőjét akarják bizonygatni, mint amit, és akiket ők képviselnek. Milliárdos énekli az Internacionáálét, profitorientált multi képviselője beszél a a társadalmi olló éleinek záródásáról. Minden, amit az “új ellenzéki szövetség” akar és képvisel, csupán kibékíthetetlen ellentétek sorozata. Ezt kell megvilágítani az átlagember számára.
Senki ne ijedjen meg, a következőktől: A választásokon az lehet a nyerő, aki sajátos, magyar nemzeti, szocialista (nem nemzetiszocialista) gazdasági, társadalmi KÖZÖSSÉGI programot képvisel a többség felé úgy, hogy eddigi politikai alapjait is megtartja. Erre pedig egyedül a Jobbik lehet képes úgy, hogy nem kell önmagával ellentmondásba keverednie. Ha jól kampányol, még előbbre léphet. Támadás az új ellenzékre az ellentmondásaival való szembesítéssel a nagyközönség számára, de meghagyva és tovább képviselve azokat az értékeket, amelyeket eddig is fontosnak tartott, illetve közvetített. Természetesen továbbra is tűzben tartani a vasat a már bevált társadalmi problémakezeléssel.
A fiatalok megint más tészta, hatalmas bázis ez is. Erre is lesz jó pár javaslatunk.
Koldus Kálmán – Hunhír.info