Elkezdtek ocsúdni a mély letargiából a választók, és elkezdtek helyezkedni a pártok között – ezt Závecz Tibor mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában a legújabb kutatásukkal kapcsolatban. A szocionok és a liberálisok irányában elfogult Ipsos kutatási igazgatója pont akkor próbálja azt bizonygatni, hogy a választók hozzáállása szerint az elmúlt negyedév egyértelmű vesztese a Jobbik, amikor a Rágalmazás elleni liga (ADL) felmérése szerint viszont Magyarországon a leghevesebbek a zsidóellenes érzelmek. Mint írják, az antiszemitizmus általános foka 63 százalék (2009-ben 47 százalékot mértek). Folyamatosan nő tehát az antiszemitizmus Magyarországon, és csökken annak a pártnak a támogatottsága, amely szókimondóan bírálja a hazai és a nemzetközi zsidóság uralomra törő rétegét? Valaki nagyon erdőben jár, illetve ott akarja tudni a magyarországi többséget.
Az ADL felmérése szerint azzal a kijelentéssel kapcsolatban, hogy “a zsidók még mindig túl sokat beszélnek arról, hogy mi történt velük a holokauszt alatt”, Magyarországon 63 (2009: 56), Lengyelországban 53, Olaszországban 48, Spanyolországban 47, Ausztriában 45, Németországban pedig 43 százalék mondta az, hogy “ez valószínűleg igaz”. Érdekes mellékzönge, hogy épp abban a két a kelet-európai országban – Magyarországon és Lengyelországban – volt magas ez az arány, ahol a holokausztnak a legtöbb áldozata volt (Magyarországon 450-600 ezer, Lengyelországban 3 millió).
A megkérdezettek nagy számban fogadtak el olyan kijelentéseket, amelyek a zsidók szerint a hagyományos antiszemita ideológia részei: a zsidók jelentős befolyással rendelkeznek a pénzügyi folyamatokra és a nemzetközi piacokra, lojálisabbak Izrael, mint Magyarország felé és legfőképp túl sokat beszélnek a holokausztról. A Jobbikot állandóan vádoló liberálisok mindig az antiszemita kártyát húzzák elő a párttal kapcsolatosan, alátámasztandó, hogy politikusaik nyíltan beszélnek hazánkban egy törpe kisebbség túlzott politikai és közéleti, valamint médiatúlsúlyáról, és például az ország gazdasági helyzetének javítása érdekében a sokszorosan kárpótolt zsidóságtól is bizonyos anyagi jellegű hozzájárulást kérnek. Persze, ez nem antiszemitizmus, csupán a magyarországi helyzet objektív kezelése. És akkor előjön a liberális kutatóintézet a Jobbik térvesztésével, amikor a zsidó kutatók már szinte “szükségállapotot” vizionálnak. Tehát hatalmas az ellentmondás a két nagy volumenű bejelentés között, mondhatni egyik kioltja a másikat.
Magyarországon semmivel sem nagyobb az antiszemitizmus, mint másutt, és hiába is próbálkoznak egyesek úgy beállítani a pártok népszerűségi mutatóit, hogy a nácifasiszta Jobbik tábora zsugorodik, nem fedi a valóságot. Már csak azért sem, mert alig egy hónapja még szinte minden akolból azt harsogták, hogy a Jobbik a második erő. Egyszerűen arról van szó, hogy az ADL Magyarország nemzetközi megítélését akarja rontani, a magyarországi Ipsos meg a szocionokat akarja előbbre tolni. Pedig az igazság, hogy bizonyára nem nőtt sem a szocik tábora, sem az antiszemitizmus olyan mértékben, amelyet az egy tőről metszett kutatók állítgatnak. Parasztvakítás az egész.
Hunhír-olvasó