Ideiglenesen hazánkban állomásozó baráti megszállók sugallatára megalkotott alkotmányunkat, véglegesített és a társadalmi berendezkedésnek megfelelő formába újra kellett volna felcserélni.
1949. évi XX. Törvény
A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA
„A többpártrendszert, a parlamenti demokráciát és a szociális piacgazdaságot megvalósító jogállamba való békés politikai átmenet elősegítése érdekében az Országgyűlés – hazánk új Alkotmányának elfogadásáig – Magyarország Alkotmányának szövegét a következők szerint állapítja meg:” – így kezdődik.
A parlamentre, a magyar törvényalkotásra „a kötelesség nem teljesítése” bélyeget, a társadalomra hanyagságot, törvényesítő nemtörődömséget, azaz a rendszerváltás kaotikus állapota a gazdaságra is érvényesített kibúvót. A gazdasági káosz, a néplélekkel való nemtörődömsége viszony-iszony reláció-kapcsolathalmozódást okozott, felelősség vállalás nélküli magatartást generált, mentelmi jogot biztosított azok számára, akik a kötelességteljesítés azon formáját gyakorolták, mintegy nemzedéknyi idő alatt, ahol az általuk végzendő munka alaptörvénye ideiglenes és társadalmi morált nélkülöz. Siránkozok most sok felültetett képviselő – hit- és gyakorlatmagatartásuk a tekintélyelv érvényesülésén alapszik-, hogy a hatalomgyakorlás tipikus káoszrendszerét, elutasítja a nemzet. Mert hogyan is érvényesülhet egy humánus társadalomban a pénzuralom az ember felett, mikor a léleklogika az ember uralkodását követeli meg a pénz fölött!
Babarczy Eszter kétharmados blődlizése, a megfizethető értelmiség szálkásnyelvéből eredeztetett egzisztencia, azaz figyelmen kívül hagyható parazita ragadványa a káoszteremtő kasztrendszerek monopóliumának. Mert megrendelt, fizetett akadékoskodást, logikai-körtáncjárást (toporzékolást) folytatni az emberlélek fölött, az csak a pénzhegemónia érdekében történhet.
Az értelmiségnek fel kellene hagyni már végre azzal a csecsszopó magatartással, hogy a pénzen lóg! Az életmoralitás megkövetelné a szolidáris gondolkodást, és nélkülözni illene az intelligencia nagyképűségét! Az emberviszony emberléptékű magatartást, empátiát követelne a véleményformáló zsurnalisztáktól. A szükséges és elfogadható életvitel-magatartás pellengérezése, vagy teljes elhallgatása lélektorzulásos rendszert, Bábeli zűrzavart okoz, ok és okozati kibicsaklást, gépesített-állatreakciókat eredményez: Zsákutcák sikátorába kergeti az egyént. Nem halogatható egy morális rendszerváltás.
A közvéleményt formáló háttérhatalmaknak, a mindig-patkányoknak, akik mindig átmentik egzisztenciális felsőbbrendűségüket, üzenem, hogy tetteket vehetnek, de lelkeket sosem: Több száz, vagy akár ezer undorító manipulációjuk sem változtathatja meg a tények örvénylését, s mint galaxisok piruettje, utódaik zuhannak egy-egy feketelyukba, végmegsemmisülésbe. Ha ráébred a tisztelt nagyérdemű, hogy természetellenes, törvénytelen minden erő betonba falazása, mert a falak leomlanak, és átokáradás zúdul a tudatbefolyásoló eszmékre.
Mert felébred az ember, mert felébred minden kábulatból az élet, s megnyílnak a dimenziók, a holisztikus látásérzékelésből a léleknyugalom teljessége által érzékeli a valóságot, megvilágosul, morált fest újra az égre, hogy a sötétség véget érjen.
Gavallér János
HunHír.Hu