Miután az Alkotmányvédelmi Hivatal ehhez hozzájárult, közzétette az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának honlapján az 1992-es, Göncz Árpád beszédének megakadályozásáról készült NBH- (Nemzetbiztonsági Hivatal) jelentést Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke – számol be róla a hétfői Magyar Hírlap. Csakhogy ezzel ledőlt egy olyan liberális tabu, amely az eseménytől kezdődően meghatározta a magyarországi média fősodor tevékenységét.
A közzétett jelentésből egyebek mellett kiderül, hogy a nemzetbiztonsági szolgálat október 23-án figyelemmel kísérte a vidékről vonattal érkező szkinhedcsoportok budapesti mozgását. A dokumentum szerint miután a Kerepesi temetőben megemlékeztek az 1956-os forradalom mártírjairól, Zuglóban teáztak, majd a Parlamenthez “utaztak”. sodratú
“Az itt összegyűlt, mintegy 4000 fős tömegben egymástól elkülönülve két szkinhedcsoport tagjai megjelenését regisztráltuk. Amikor az ünnepi megemlékezésen köztársasági elnök úr beszédére került volna sor, a tömegből személyek becsmérlő jelszavakat kiabáltak, megakadályozva ezzel az ünnepi beszéd elmondását. Nem észleltünk olyan tevékenységet, amely arra utalt volna, hogy ennek a szituációnak a kialakítását valaki(k) tudatosan irányították volna” – olvasható a lap szerint a Füzessy Tibor miniszternek szignált irományban. A tévészékháznál később azért nem történt atrocitás, mert a helyszínen jelentős rendőri erőket vontak össze – teszik hozzá.
Simon Sándor vezérőrnagy a cikk szerint kitér arra is, hogy az október 23-án történtek előtti napokban Göncz Árpádot becsmérlő röpcédulákat terjesztettek, többek között ezek miatt lehetett számítani a provokációra.
Na. már az vicc volt, hogy a bolsevik rendszer egyik hálózati prominense, az éppen kereszténydemokratává vedlett Füzessy Tibor volt a titkosszolgálatok irányítója, jelezve ezzel is a csillagváltás körüli brutális szemfényvesztéseket. De a történet legfontosabb része, hogy végre megsemmisül az akkori ultralibsi médiaász, Bánó András produkciója, a médiamanipulálás első igazán nagy attrakciójának máig élő, hamis képe. Az ultralibsi tévés ugyanis azt a feladatot kapta a “demokratikus ellenzéktől,” hogy a szkinhedekre kell rátolni Göncz Árpád kifütyülését, mert a börtönspicliből köztársasági elnökké avanzsált egykori ellenséghez átálló dezertőr megszólalása ellen leginkább az 56-os forradalmárok, elítéltek tiltakoztak.
Néhai Pártay Tivadar, a Kis Ujság akkori főszerkesztője, Göncz előéletét, a két világháború közötti tevékenységét, a csillagváltásban játszott szerepét kiválóan ismerő agg politikus több publicisztikájában is arra figyelmeztetett: Bánóék utólag beöltöztetett szkinhedekkel akarták azt a látszatot kelteni, hogy “neonácik,” és nem rabtársak, 56-os hősök tartották méltatlannak és elfogadhatatlannak a Horthy-korszak zsidó mágnásai teniszpartijainak SZDSZ-es bábuvá változott labdaszedőjének hazug szereplését. Az 56-os hősök megértették, hogy az az irány, amelybe az SZDSZ akarja terelni az országot nem a szabadság, hanem az új birodalmi függés iránya.
Kostás Roland – Hunhír.info