Bajnai Gordon egy minapi konferencián az ország szétszakítottságát okolta legfőbb bajainkért. A volt miniszterelnök a nemzeti érzés kisajátítására tett jobboldali kísérletnek minősítette a 2002-es “kokárdás szavazást” és a kettős állampolgárságról szóló népszavazást, amelyen a baloldal “az önzés válaszát adva” pirruszi győzelmet aratott, de hosszú időre elvesztette a társadalom nagy részének támogatását.
Régi sebeket próbált tisztítani Bajnai, talán mert alapítványának mérései pontosan mutatják, hogy jelen állapotukban fekélyesednek, és mérgezik a baloldal testét. Mindkettő ugyanarról a tőről fakad, amit a volt miniszterelnök a nemzeti érzés kisajátításaként ír le, mintegy okolva érte a jobboldalt. Holott a “kocsmai verekedés” nem a visszaütéssel kezdődött, hanem az internacionalizmus hazai meghonosításával. Azzal, hogy a nemzeti érzés kinyilvánítása Magyarországon nem volt kívánatos, mi több, a baloldal hangadói szerint ótvaros bugrisságként, magyarkodásként kellett rá tekinteni.
Ez volt a policy, és mélyről fakadt.
A szocialisták a szabad demokratákkal karöltve ha nem is tűzzel és vassal, de az általuk megszállt nyilvánosságban gúnnyal és kirekesztéssel irtották a nemzeti érzést. Erre az állapotra válaszolt hol jól, hol meg túlzásokba esve a jobboldal.
E súlyos lelki különállással érkeztünk meg 2004. december 5-éhez. De Gyurcsány Ferencnek senki sem állta útját, hogy élére álljon a kampánynak, és minden honfitársát a kettős állampolgárság melletti szavazásra buzdítsa. Mintegy integrálva a nemzetet. De ő az “önzés válaszát adta”. Mert azt látta politikailag kifizetődőbbnek. És azt hazudtatta a kormányzati kommunikációval és a hozzá közel álló médiával, hogy az elfogadó aktusból az ország szociális rendszerének romba döntése következik: szegénység és nélkülözés.
És nem pirruszi győzelmet aratott, ahogy arra Bajnai emlékszik, hanem mérhetetlen lelki háborúságot sok millió magyarban.
Ha a baloldal hatalomra akar kerülni, érdemes lenne jól emlékeznie a múltra, és ebből levonni a következtetéseket. Különben számára üzenetként csak azok a jóléti ígéretek maradnak, amelyek valamennyiünket behúztak a válságba.
Borókai – Heti Válasz
Hunhír.info kommentár:
Hujder Péter – Hunhír-olvasó