“Úgy gondolom, hogy július 25-én, nem kell továbbra sem lehajtott fejjel állnunk a Békés megyei Törvényszék előtt és szülessen bármilyen döntés ezen a napon, amit eddig a bajtársaimmal közösen felépítettünk nem fogjuk hagyni hogy semmivé váljon. Eddig is meg találtuk annak a törvényes lehetőségét és ezek után is meg fogjuk tudni oldani, hogy segítsünk a kiszolgáltatottaknak, elesetteknek.”
Az egyesületünk eddigi elért eredményeinek függvényében megítélésünk szerint joga van megismerni a többségi magyar társadalomnak is álláspontunkat. Illetve, hogy a jelenlegi katasztrofális közbiztonsági állapotok közepette, miért tűnik olyan fontosnak egy eredményesen, hatékonyan, törvényesen működő egyesületnek a bíróság által történő megszüntetése.
Mint köztudomású az elmúlt év májusában a Békés Megyei Főügyészség vizsgálatot kezdeményezett a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület (továbbiakban SzJPE) törvényes működésének irányában, a Hajdú Bihar megyei OPSZ kezdeményezésére, aminek következtében arra a megállapításra jutott, hogy az egyesület törvénytelenül működik és kezdeményezte az akkor még Békés megyei Bíróságnál az egyesület feloszlatását.
Egyesületünk 2010. év áprilisában lett jogerősen bejegyezve a Békés megyei Bíróság által, fő tevékenysége a lakossági önvédelmi közösségek megszervezésében az akkori hatályos polgárőr törvény értelmében a közbiztonság érzett, vagyonvédelem javítása, valamint katasztrófa védelmi feladatok ellátása volt.
Egyesületünk ennek értelmében kezdte meg és végezte munkáját a 2006 évi. LII. Polgárőrtörvény értelmében és annak maximális figyelembevételével, betartásával.
Fontos megjegyezni, hogy az egyesület nem volt tagja az Országos Polgárőr Szövetségnek, nem kezdeményezte hivatalos formában felvételét, mivel nem akart azonosulni az ott sok esetben (tisztelet a kivételnek), tapasztalható és több OPSZ tag és vezető által is alátámasztott szakmaiatlansággal és egyes megyei vezetők megélhetési polgárőrködésével, amely már egyes esetekben számvevőszéki, rendőrségi vizsgálat tárgyát is képezi.
Egyébbiránt a polgárőr törvény módosításáig, amit célzottan a SzJPE ellehetetlenítésére irányult nem is volt szükségeses az OPSZ tagság a működéshez.
Ennek ellenére fokozott figyelmet fordítottunk a szakmaiságra, folyamatos módszertani levelek kibocsátásával és szakmai továbbképzéssel igyekezetünk a tagságot megfelelő felkészültségi szinten tartani.
Mindemellett az egyesület tagja csak az egyesület vezetősége előtt vizsgát tett tag lehetett.
Ellentétben az OPSZ több egyesületénél tapasztaltakkal, akik képzést nem kaptak, illetve vizsgát sem tettek.
Erre csak akkor kívántak hangsúlyt fektetni mikor meg tudták, hogy nálunk milyen szinten folyik a munka és már kényelmetlenné vált számukra a hiányosság.
Volt olyan OPSZ egyesületi vezető, aki közvetítőn keresztül tőlem kért vizsga, illetve felkészülési anyagot.
De térjünk ki arra az eredményességre, amely egyesületünket jellemezte és jellemzi mind a mai napig is.
Fontos ezzel kapcsolatban megjegyezni, hogy a polgárőrtörvény módosítása után konkrét polgárőr tevékenységet nem végeznek egyesületünk tagjai és azóta is a hatályos törvények betartásával végzik munkájukat (e tekintetben a törvényi szabályozást követően is felhívtam írásban tagság figyelmét a törvényes működés betartására) még abban az esetben is, hogy a célzottan rájuk mért törvényekkel nem értenek egyet. Ide tartozik még, hogy igazodva jelenlegi törvényekhez, elkészült az egyesület új alapszabálya, amely beadásra került a Békés megyei Törvényszékre és elfogadásra vár.
Eredményesség:
Katasztrófa védelem:
Segítségnyújtás a 2010. évi Borsod megyei árvíznél, Országos koordinátori szerepkör. Svájci segély szállítmány behozatala.
Részvétel a Kolontári, Devecseri vörös iszap katasztrófa elleni kárelhárításban.
Közbiztonság, lakossági önvédelem:
Az ország több tucat településén megszervezett lakossági önvédelmi egység felállítása.
Ennek következtében létrejött látványos javulás a kőbiztonságérzet területén,
a polgárőrségről szóló törvény módosításáig járőr, majd azután állampolgári jogon történő lakossági figyelő szolgálatnak köszönhetően.
Pest megye, Szolnok megye, Békés megye, Hajdú megye több településén gyakorlatilag megszűntek különböző – addig sorozatosan a helyi lakosság életét megkeserítő – bűnelkövetések.
Pl.: Dabas-Besnyő, Sári és Szőlő,- megszűntek a betörések.
Magyarbánhegyesen gyakorlatilag a bűnözés megszűnt.
A még tapasztalhatóak ritka, elszórt esetek, ezek mind megoldva, az elkövetők átadásra kerültek a rendőrségnek.
Medgyesegyháza a lakosság életét évek óta megkeserítő nagy létszámú bűnözői életvitelt folytató család tagjai mind különböző zárt rendszerű intézmények vendégszeretetét élvezik, egy fiatal egységünk 3-4 hónapos munkája után.
Hajdúhadházon a mai napig is folyamatos az együttműködés az erdészettel, rendkívüli eredményességgel.
Ezen kívül számtalan esetben történik/történt- segítségnyújtás, a rendőrségnek.
Bűnözők által fenyegetett helyi lakosok megkeresése, tájékoztatása lehetőségeikről, állampolgári jogaikról.
Tájékoztató jellegű, az önszerveződést bemutató lakossági fórumok szervezése.
A gyöngyöspatai megerősített járőrszolgálatnak köszönhetően a folyamatos hazai és nemzetközi provokáció ellenére a közbiztonság érzett jelentős javulása figyelhető meg.
Megjegyzendő, hogy a 2011. márciusban megtartott kéthetes megerősített szolgálat mindvégig a rendőrség tudtával, a szolgálatok mindenkori bejelentésével és a rendőrség részéről történő tudomásul vételével zajlott az akkor hatályos törvényekhez maximálisan igazodva.
Az azt követő áprilisi hajdúhadházi szolgálat már egyfajta felsőbb utasításra elrendelt törvénytelen rendőri intézkedés sorozatba torkolt, aminek következtében egyesületünk több tagját elhurcolták, előállították.
Az ellenük indított eljárásokat viszont a bíróság mind első fokon, mind másodfokon, hatályon kívül helyezte ezzel is alátámasztva a rendőrség törvénytelen fellépését.
Ebben az ügyben a kártérítési perek még zajlanak.
Karitatív tevékenység:
Az ország számtalan pontján ételosztás, ruhaadományozás, a téli rendkívüli hideg időkben tűzifa felajánlások, élelmiszer felajánlások eljuttatása a valóban rászoruló embertársainknak.
Nagyvonalakban ennyit szántam tájékoztatásul adni az eddig végzett „törvénytelen működésünkről”.
Úgy gondolom, hogy július 25-én, nem kell továbbra sem lehajtott fejjel állnunk a Békés megyei Törvényszék előtt és szülessen bármilyen döntés ezen a napon, amit eddig a bajtársaimmal közösen felépítettünk nem fogjuk hagyni hogy semmivé váljon. Eddig is, meg találtuk annak a törvényes lehetőségét és ezek után is meg fogjuk tudni oldani, hogy segítsünk a kiszolgáltatottaknak, elesetteknek.
A baj e hazában jelenleg sokkal nagyobb annál, mint hogy megengedjük magunknak a tétlen szemlélődést.
Ameddig nincs kellő kormányzati akarat a rend irányában, addig a lakossági önszerveződésekre szüksége van a társadalomnak. Mint ahogyan ezt az állampolgárok kérés formájában jeleznek is felénk, számunkra is megdöbbentő számban és esetfajtában!
Mi pedig továbbra is tesszük a dolgunkat, mint eddig is a törvény keretein belül.
A 25-i tárgyalás pedig vízválasztó lesz véleményem szerint abban a tekintetben, hogy a bíróság a felsőbb elvárásra történő megfelelési kényszer hatására hoz –e döntést, vagy pedig mint esetünkben eddig tette nemegyszer a Jog és Igazságosság mellet kitartva, hozza meg ítéletét.
Továbbá ezúton szólítom meg azon honfitársainkat, szimpatizánsainkat, akik tehetik szánjanak rá időt, legyenek ott a tárgyaláson és jelenlétükkel támogassanak bennünket!
László Attila
SzJPE
Elnök
Hunhír.info