“Kertész Ákos díszpolgárságának visszavétele olyan apolitikus és ostoba lépése volt, amely páratlan s Fővárosi Önkormányzat történetében. Ugyanis a díszpolgárságot véleményem szerint csak az veheti vissza, aki adta. Azaz, Kertész esetében csak egy Demszky vezette főváros vehette volna el.”
Kertész Ákos díszpolgárságának visszavétele olyan apolitikus és ostoba lépése volt, amely páratlan s Fővárosi Önkormányzat történetében. Ugyanis a díszpolgárságot véleményem szerint csak az veheti vissza, aki adta. Azaz, Kertész esetében csak egy Demszky vezette főváros vehette volna el. Épp így áll a dolog Haynaut vagy a legnagyobb szovjet tömeggyilkost illetően is. A díszpolgárság nem más, mint lenyomata egy-egy rendszernek. Olyan dolog, mint egy iskolai dolgozat. Ha a gyerek nem tanul és a tanár nem képes átadni a tudást, és a tanuló ezért egyest kap, akkor az az egyes bekerül a naplóba (ma már az E-naplóba), s azt csak egy következő dolgozattal, feleléssel az egész évi munkával lehet kijavítani. Ha új tanár jön, egyes akkor is bennmarad a naplóban, mint lenyomata az előző tanár pedagógiai képességének és a gyerek akkori tanulmányi eredményének, szorgalmának. Azért, hogy az iskola statisztikája jobb legen, még az igazgató sem törölheti az eredményt. Legföljebb a – ha a tanár hibája a jegy – a tanárt lehet elküldeni az intézményből, mint erre volt már példa. A jegy azonban marad…
Mit is értek ezen?
A Demszky-féle fővárosi vezetést a választók elzavarták, mint a rossz tanárt, aki iskolányi gyereket hagyott tudás és követelményrendszer nélkül, s csak az volt, az lehetett jó tanuló, aki fizetett… A különböző negatívumok azonban a Városházán maradtak. Eladósodottság (amit nem lehet visszavonni), korrupció (ami ellen lehet ugyan tenni, de a zsebbe dugott pénzek soha nem kerülnek vissza a gazdaságba), a lelakott, koszos, canismergás Budapest, a szemét… Lehet ezen változtatni azzal, hogy az új vezetés rendet tesz, de a régi bajok emléke, gazdasági hátrányai stb… megmaradtnak és bekerültek a város fekete könyvébe. Hasonló a helyzet az adományozott kitüntetésekkel és díszpolgársággal. A Demszky-féle városvezetés a saját elmebeteg és liberális primitívségével adta a kitüntetéseket, a díszpolgárságot, s hunyt szemet a fővárosi polgármesterek és a főpolgármesteri hivatal alkalmazottai némelyikének korrupt és embertelen magatartása felett. Mert Demszky is azt adta, mi lényege. Liberális, magyarellenes, korrupt és embertelen ócska vezetés volt az, amely rányomta bélyegét a fővárosra. Letagadni sem lehetne azt az ámokfutást, amit Demszky húsz éve alatt véghezvitt Magyarország szívében. Kertész díszpolgársága csak csepp volt a tengerben, de ezt a cseppet nem kellett volna esztelenül kimeregetni. Jellemzően Demszkytől kapta, így az annyit is ért. Megjegyzem nem csak én, de rajtam kívül sok ezer ember van, aki nem fogadta volna el a kitüntetést ettől a nemzetgyűlölő liberális söpredéktől. Jó példa erre Kovács Kati, akit a söpredék másik ága, az MSZP akart kitüntetni…
A város történetéhez hozzá tartozik a díszpolgári címek kiadása… a visszavétel azonban ostoba és komolytalan dolog, s amolyan cigánykodásnak tetszik. Ha átolvassuk a Demszkyék által kiadott díszpolgári címek tulajdonosainak névsorát, akkor rá kell jönnünk, hogy e névsorban talán Kertész a legártalmatlanabb a magyarságra nézve… és ez a fővárosi történelemben olyan jól látszik, mint a sok millió éves kőlenyomatokon a dinoszaurusz lábnyomok. És ahogyan azokat sem csiszolják le, úgy ezeket a neveket sem szabad visszavonással eltüntetni ebből a szomorú fővárosi történelemből. Legyen tükre minden méltatlan név annak a méltatlan liberális és kommunista diktatúrának, amely lövette a magyart 1956-ban és 2006-ban, amely nemzetellenes magatartásával 2004-ben erkölcsileg kiírta magár a nemzetből, s amely egyszer és mindenkorra önmagán viseli a jelet. Azt a jelet, ami által emberségét és magyarságát „rábizonyítani” soha sem lesz lehetséges.
Kertész tehát, mint díszpolgár számomra örökké fémjelzi és jellemzi Demszky Budapestjét, Demszkyt, és azt a szellemi és erkölcsi nihilt, amelyet az elmúlt húsz esztendő erőltetett erre a városra. Kertész örökös díszpolgára azoknak, akik adták e kitüntetést. Ezért volt végtelenül ostoba és primitív lépés visszavonni a Demszky által adományozott „kitüntető” címet.. amit Demszkytől értelmes és tisztességes magyar el sem fogadott volna. Jellemzi tehát a cím, azt is aki adta, s azt is aki elfogadta. A cím visszavonása pedig, a mai városvezetés politikai ostobaságát tükrözi… Ugyanis jobb lenne azt kőbe vésni erről a Közgyűlésről, hogy kiknek adta vissza a liberális és kommunista söpredék által elvett díszpolgárságot. Az sokkal szebben mutat majd a fővárosi történelem lapjain, mint az ostoba politikai adok-kapok.
Stoffán György
(A publicisztika rovatban megjelent írások nem feltétlenül azonosak a szerkesztőség álláspontjával.)
Hunhír.info