Mesterséges intelligencia kurzussal, informatika érettségi felkészítővel és Python programozás oktatóvideókkal indul Magyarország legújabb e-learning oldala, az eduking.hu. A platform egyedülálló abban, hogy a videók lassításával vagy gyorsításával mindenki a maga tempójában sajátíthatja el a tananyagot témakörök szerint.
A weblap ötletgazdája az a Mosóczi András, akinek a nevéhez már számos sikeres hazai e-learning projekt kapcsolódik, többek közt a hatszoros Év Honlapja-díjas mateking.hu is.
Érettségire készülő diákoknak és egyetemi hallgatóknak segít a hatékonyabb tanulásban hazánk legújabb e-learning oldala, ráadásul sok ingyenes kurzussal startolnak.
A középiskolások örömére ingyenes informatika érettségi felkészítő anyag is megtalálható az eduking.hu oldalon, egy másik kurzusban pedig a jelenleg legmenőbb programnyelv, a Python alapjaival ismerkedhetnek meg a diákok teljesen ingyen.
Az egyetemistáknak szánt tananyagok közül az egyik legizgalmasabb a mesterséges intelligenciával foglalkozó kurzus, de ingyenesen elérhető Operációkutatás tananyagokat is találnak az eziránt érdeklődők.
A weboldalra a következő hónapokban folyamatosan kerülnek fel az újabb és újabb tananyagok informatikai, programozói, valamint különböző természettudományos témában. Az általános iskolások számára például rendkívül könnyen érthető és játékos fizika oktatóanyagok készülnek és a tervek szerint hamarosan ugyanez elérhető lesz kémiából is.
Klára Botond orvosi fizikus és fizikatanár a weboldal egyik alapítója a mostani fejlesztéssel kapcsolatban arról beszélt, megoldást kerestek arra, hogy minden korábbinál hatékonyabbak lehessenek az oktatóvideós tanításban.
„A diákok számára a tanulás jelentős mértékben könnyíthető meg, ha olyan videók formájában segítjük a megértést, melyeket a saját tanulási sebességükhöz tudnak igazítani” – mondta Klára Botond.
Mindenki a saját tempójában haladhat
Az eduking.hu-n a hagyományos videós tutoriálokat ugyanis egy kicsit újragondolták a fejlesztők: a honlap egyik egyedisége abban rejlik, hogy a videók lassításával vagy gyorsításával mindenki a maga tempójában tanulhatja meg a tananyagot. Klára Botond egy hasonlattal élve azt mondta, olyan ez, mint egy gázpedál, amit megnyomunk, ha gyorsítani akarunk:
„A platform általános iskolától a középiskolán át az egyetemi szintig kívánja lefedni a természettudományos tárgyakat, ráadásul több szinten, vagyis éppen úgy szeretnénk segíteni azokat a diákokat akiknek nehézséget okoz a fizikáért vagy a kémiá, mint azokat, akik például emelt szintű érettségire készülnek ezekből a tárgyakból. A kurzuskínálat tehát folyamatosan bővül, a célunk pedig az, hogy egy diákbarát, és szakmailag is színvonalas természettudományos oktatási platformot hozzunk létre.”
Hunhír.info