Az az igazság, hogy a hazai összfiatalság fokozatos elnyomása 2002 kora tavasza óta figyelhető meg különböző formákban. Valójában eleinte nem is eszmélt rá a jelenségre, ezért nem is állt igazából ellene, mikor már ellene akart volna állni, már nem tudott a lakosság felé irányuló különböző elsősorban kormányzati propaganda miatt. Sokszor fordul sajnos elő, hogy a fiatalokat a médiákban negatív szereplőként állítják elő. (pl. diákcsínyek, vagy bűnesetek történésének kapcsán). A társadalomban még ennél is erősebb kritikákkal jelenik meg a fiatalokról alkotott kép.
Sok esetben gondolják önzőnek, az időseket lenézőknek a fiatal társadalmat. Még azokat is akik valós pozitív dolgokat tesznek, legtöbb esetben az idősek javát szintén szolgáló építő jellegű javaslatokkal állnak elő, azokat is. Querelle művének Régiek és Újak civakodásának lehetünk tanúi most Magyarországon. Azonban a mérleg nyelve megfordulni látszik, sok idős ember is már látja és tudomásul veszi, hogy valóban léteznek az országban olyan szervezetek, mozgalmak amelyek az ő érdekeiket is elő
akarják mozdítani. A fiataloknál pedig pozitívum és győzelem, hogy valóban kezdik belátni, hogy már csak tényleg magukra számíthatnak e küzdelemben. Ez mindenképpen az ébredés jele. Lesz még tavasza a fiatalságnak. “Édes volt a bor, az ifjúság örült hevében” (Novalis művéből, ha nem teljesen pontos bocsánat)
Ez most már csakis jövő idő lehet.
Magyar Ifjúságért Mozgalom