Nemzetőr igazolványt használt a trükkös zsaroló
2017. december 11. 07:03Hunhír.info
Egy férfi vasárnap 4 óra körül Budapest, X. kerületében az Albertirsai úton megtartott rendezvényen egy fiatal után ment a mosdóba, ahol rendőrnek adta ki magát és ruházatát átvizsgálta, majd elvette a pénztárcáját. A férfi intézkedést színlelve 850 eurót vett el a sértettől, majd sietve távozott a helyszínről.
Az álrendőr viselkedése gyanússá vált a fiatal részére, ezért a barátjával követték és kérdőre vonták.
A szóváltásra felfigyeltek a biztonsági őrök és a kőbányai rendőrök kiérkezésééig visszatartották a férfit, akinél megtalálták a nevére kiállított nemzetőr igazolványt.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság X. kerületi Rendőrkapitánysága zsarolás megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette a 32 éves budapesti M. Krisztián és kezdeményezi az előzetes letartóztatását.