- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

ZÉRÓ TOLERANCIÁT HEVES MEGYÉBEN IS!

Negyvenegy nap telt azóta, hogy mintegy száz ember tüntetett a kiteljesedő rendőri önkény leállításáért. A Kisgazdák mindig a kompromisszumos megoldás mellett álltak ki, ha a rendvédelemről volt szó. Ebben a szellemben fogalmaztuk meg a petíciónkat is, amelyet 23-án átnyújtottunk és vártuk a főkapitány úr válaszát, amely 15 nap elteltével megillet benünket. Eltelt 41 nap és a válasz még nem érkezett meg. Ezért nyilvános levélben kérjük meg Dandártábornok urat, hogy válaszát tegye meg és az azóta felgyülemlett problémákkal kapcsolatosan megfogalmazott kérdéseinkre is válaszoljon.

NYÍLT LEVÉL JUHÁSZ ISTVÁN RENDŐR-FŐKAPITÁNYHOZ

Tisztelt Dandártábornok úr!

Harmincnyolc nap telt el azóta, hogy az Ön ellen és Egerben kiteljesedő módszere ellen tüntettek a nemzetvédők és az ott átadott petícióra Ön semminemű reagálást nem tett.

Bizonyára elkerülte figyelmét, hogy az abban foglalt pontokban nem csak kérést, de kérdéseket is megfogalmaztunk. Ezért most újra elküldöm Önnek a Petíciót, hogy szíveskedjék válaszait megfogalmazni.

Kérem, hogy külön hangsúlyt szíveskedjék fordítani az 1. és 2. pontra. Számunkra különösen fontos a második kérdésre adott válasza, amelyet hónapok óta elodáz a Dandártábornok úr.

Kérésem sürgősségét indokolja a hét végi erődemonstráció, mely szemben megy a 3. pontban foglaltakkal. A Bazilika előtti tér lezárása ügyében vizsgálatot kezdeményezünk.

A 4. pontban próbáltuk menteni a rendőrséget, hogy a feljelentéseiket, melyek nem állják meg helyüket, vonják vissza. Ezt sajnálatunkra nem tették meg. Azóta nem tudom, értesült-e Ön arról, hogy két ügyben is veszítettek a feljelentő kollégái.

Az 5. és 6 pontban tett kérésünkkel ellentétben úgy láttuk, a rendőrség újra bennragadt a politika szolgálatában.

Már újabb kérdés merült fel március 27-i rendőri erődemonstráció után:

– Mennyibe került a Megyeház előtti sajtótájékoztató a rendőrségnek?

– Volt- e más szervezetnek vagy civil személyeknek péntek reggel 8-10-ig érvényes bejelentése a Megyeház elé, ahová én megkértem és megkaptam az engedélyt? Ha volt, akkor hogyan történhetett ez? És ha nem volt, miért nem távolították el a provokátor állatvédőket.

Az együttműködési ráta javulását vártuk ettől a petíciótól, de úgy tűnik, a főkapitány úr nem kívánja ezt a gesztust elfogadni. Online-on nem megoldható gondokról van szó. Nevesítve: politikai befolyás alatt ál a rendőrség és Eger városát kísérleti telepnek értékeli a vezetés. Ez sajnálatos, mert kivétel nélkül kiváló rendőrökből áll ez az állomány, akikkel a kapcsolatunk mindaddig nagyszerű volt, amíg parancsra nem kezdték el futószalagon gyártani a feljelentéseket, amelyeket sorozatban veszítenek el. Ez a rendőrség presztizsét megítélésünk szerint- nagyban rontja.

Különös ellenszenvet váltott ki az emberekből a múlt hét végi rendezvényekkel kapcsolatos eljárások sorozata. 1956-ban történt utoljára valami hasonló kapkodás, amikor Piros belügyminiszter megadta, majd visszavonta a tüntetésre szóló engedélyt. Sem a rendőrség, sem a közterület felügyelet, sem a törvényesség legfőbb őre nem állt a helyzet magaslatán. Az egymásra mutogatás miatt felfordulás volt a sajtótájékoztatón és a Bazilika előtti rendezvényen is. A provokátorok, jegyzői bakik zavarták a nyugalmat, amely azóta nem állt helyre, hogy jegyző segédlettel, politikai óhaj szerint a rendőrség betiltotta a Megyeház előtti demonstrációt, melyet korábban több ízben is engedélyezett.

Kísérleti teleppé vált tehát Eger városa és a két fél közti nyugalom és bizalom megbomlott. A Kisgazdák ezt szeretnék helyreállítani, de ennek alapja az, hogy a rendőri vezetés megértse: politikai küzdelem folyik Egerben egy nemzetvesztő kormány és helyi pártkatonái, valamint a bűnszövetkezetekkel szemben állók között. És ez nem vérre megy, csak a hatalom törvénytelen bitorlóinak mielőbbi leváltásáért. A mai válság súlyos bűnökkel terheli a hatalom bitorlóit, ez ellen pedig szólni kötelességünk.a bűn elfedőinek és védelmezőinek felelőssége nagy!

E küzdelemben a rendőrségnek kellő távolságban kell állnia az ellenzéki és kormánypártoktól. És ha a Kisgazdák arra kérik a Kapitányt, hogy velük is tárgyaljon, ne csak Sós Tamással és despotáival, akkor azt tegye meg. A váltás órája mind közelebb került. Mindenki a vér nélküli kormány- és rendszerváltást akarja. Az elkövetkező rövid időben a rendőrség józanságára nagy szükség lesz.

Mert ami jelenleg történik a megyében és a városban, az szégyen a polgári lakosságra és a rendvédelemre is egyaránt.

A múlt hét végén állítólag egyenruhás emberek járták körbe a cigányok lakta körzeteket és arra hívták fel a figyelmüket, hogy ne jöjjenek ki, mert skinhedek leölik őket. Az egész megyéből rettegő cigányok hangja jutott el hozzám. A Kisgazdák ugyanis egyezséget kötöttek a Lungo Drommal, s ennek értelmében hangjukat kötelességünk meghallani. Mind a mai napig felfegyverkezett cigányok rettegnem házaikban és várják a skinhedek támadását. Iskolás gyermekek nem mertek beutazni Egerbe, mert féltik az életüket. Mezőszemere, Vécs, Szalók és még számos falu lakói kardokat, kapákat, kaszákat fogtak—erről szóltak a jajkiáltások. Szeretnénk tudni, mi Kisgazdák, ki indukálta ezt a félelmet? Mire alapozta a rendőrség a hétvégi nagy készülődést, igazoltatást Kerecsendtől Egerbaktáig? Milyen hírforrásra alapozták a készültséget? És valóban igaz-e, hogy az egri romák házukba való bezárkózását sürgették? A dokumentumokat és a tájékoztatót nagy nyilvánosság előtt, nem online-on, hanem lakossági fórumon kérjük bemutatni, ahol kérdezési lehetőséget is kapnak a megye polgárai. Mi, Kisgazdák úgy gondoljuk, hogy a rémhír terjesztést súlyosan kell büntetni. Csak úgy, mint egy népcsoport kiirtására buzdító plakátot. Állítólag ilyenek is megjelentek a településeken. Ha voltak ilyenek, kérjük azoknak bemutatását és az elkövetők elfogását.

Zéró toleranciát hirdessen meg a rendőr-főkapitány és kapitány úr! Tiszta, egyenes beszédre és cselekvésre van szükség, hogy ebből a zűrzavarból kimeneküljünk.

Végezetül: sok jel arra mutat, hogy bizonyos hivatalok, a politika és a rendvédelem között összefonódás van, mely egyes események tiltására, mások fedezésére szolgál. Ezt az elmúlt hétvégi politikai-hivatali-rendvédelmi egyeztetés is mintha alátámasztaná. Tudunk még olyan esetről is, amelynél évek óta az összefonódások miatt megalázó, életveszélyes helyzetek alakultak ki. Ezért a Kisgazdák ismételt tárgyalást kezdeményeznek a rendőrség vezetésével.

Szíki Károly