A válasz mindenesetre nem egyszerű. A droghasználó fiatal? A társadalom? A politika? A szülők? A választ és a megoldást közösen kell megtalálnunk. Nem mondhatjuk azt sem, hogy a fiatalok otthon üljenek és csak szépirodalmat olvassanak, vagy csak sportoljanak. A mi korosztályunk is tinikorban sokszor a Discoban élte hétvégenként társadalmi életét. Emellett felnőttünk, legtöbben folyamatosan továbbtanultunk, nem váltunk bűnözőkké stb. Akkor is voltak dílerek, mégsem estünk áldozatul. Tudni kell nemet mondani már a legelején! Tehát minden eszköztárat kimerítettünk és választ adni továbbra sem tudunk.
Egy tippem mindenesetre van, ez pedig a rendszer egészének totális züllöttségéből fakad. A fogyasztói, a minél többet összeharácsoló megalomániás, a ragadd meg és a tiéd elvét látja a most felnövekvő generáció.” Amennyi anyagi javad van attól vagy valaki ” látják a mostani züllött társadalomtól. A megoldás össztársadalmi probléma.
A megoldás sejtetődik, azonban a legtöbb helyen kényes téma, ez pedig a valódi rendszerváltás! Egy össztársadalmi erkölcsi megtisztulás tapasztalt, időket megért új szakemberekkel, vezetőkkel. Az embereket senki sem szólítja meg, senki nem foglalkozik velük. Magukban őrlődnek ki így, ki úgy, csakhogy halálos áldozatokat követel már nap mint nap. Ennek ha nem parancsolunk megálljt, egy társadalom, egy nép fog a darabjaira hullani.
Vass Szabolcs MIM ügyvivő