Negyvennégy “menedékkérőt” mentett ki hétfőn a Sea-Eye német nonprofit szervezet Alan Kurdi nevű mentőhajója a Földközi-tengeren, akik azóta megérkeztek Máltára – erősítette meg a máltai haditengerészet.
A Sea-Eye német nonprofit szervezet Alan Kurdi nevű mentőhajója negyvennégy menedékkérőt mentett ki hétfőn a Földközi-tengeren, röviddel azt követően, hogy visszatért a Líbia partjainál lévő műveleti területére. A 44 migráns azóta megérkezett Máltára – erősítette meg a máltai haditengerészet.
A mentést a máltai hatóságokkal együttműködve hajtották végre – közölte a regensburgi székhelyű civilszervezet a Twitteren. Az emberek egy fából készült lélekvesztőn indultak útnak Európába. Őket a magánkézben lévő Colibri nevű felderítő repülőgép vette észre.
Carlota Weibl, a Sea-Eye egyik szóvivője szerint a kimenekítettek között négy nő és három gyerek is volt. A migránsok elmondása szerint Szíriából, Líbiából, Bangladesből, Pakisztánból és Guineából érkeztek. „A máltai haditengerészet hajója indult útnak, hogy átvegye (a migránsokat) az Alan Kurdiról, és partra vigye őket” – írta mikroblogján a Sea-Eye.
Átvették a migránsokat Máltán
Málta vasárnap egyezett bele, hogy partra engedjen 65 migránst, akiket korábban az Alan Kurdi mentett ki. A vallettai kormány ezt azzal a feltétellel engedélyezte, hogy a menedékkérőket egy máltai hadihajó veszi át, és a 65 embert azonnal szétosztják az Európai Unió bizonyos tagállamai között. Az Alan Kurdi ezt követően visszatért a líbiai partokhoz.
A hajó korábban Olaszországban akart kikötni, ezt azonban a római kormány visszautasította. Matteo Salvini olasz belügyminiszter nem engedi, hogy kikössenek az olaszországi kikötőkben a humanitárius szervezetek Földközi-tengeren életeket mentő hajói, amelyeket azzal vádol, hogy valójában ösztönzik az illegális bevándorlást.
mti
Hunhír.info