„A téves célmeghatározás oka a rossz helyzetértékelés, illetve egy másodlagos – rejtett – cél elérése lehet. Az ISIS (teljes neve Iraki és Szíriai Iszlám Állam) által kihirdetett kalifátus megsemmisítése stratégiai tévedés, mely Európára kifejezetten katasztrófát fog jelenteni. A tény ugyanis az, hogy az ISIS-kalifátust, amelyet a nemzetközi közvélemény és politikai elit, érthető módon, jelen formájában nem ismerhetett el, olyanok hozták létre, akik politikai értelemben hazátlanok.
Egy részük a NATO által korábban megszállt területek – Irak, Szíria, Líbia, Afganisztán stb. – földönfutói. Olyanok, akik a külső katonai megszállás miatt üldözötté váltak, lévén hogy a korábbi, megdöntött hatalom elitjéhez tartoztak. Sokan közülük katonák, titkosszolgálati tisztek, állami alkalmazottak vagy egyszerűen – Európából és az Egyesült Államokból nézve – a volt diktatúra nómenklatúrájának tagjai.
A változást követően a behódolás vagy a bujkálás közül választhattak. A NATO-szövetséges új rezsim ugyanis – objektív okok miatt – kénytelen volt ellenségnek tekinteni őket. Korábban a saját országuk társadalmában a vezető értelmiséghez tartozó emberek a bujkálás során önszerveződésbe kezdtek.
Készültek a bosszúra és visszavágásra, miközben élettérre volt szükségük. Megszületett a kalifátus eszméje, majd annak megteremtése. Hozzájuk csatlakoztak azok az »idegenek«, akiknek nagy része Európából érkezett.
Európai országok állampolgárai, akik muszlim hátterük miatt sohasem tekintették igazán sajátjuknak azon nyugati demokráciákat – például Franciaországot, Nagy-Britanniát, Hollandiát, Németországot, Svédországot stb. –, ahol születtek vagy ahol bevándorlókként állampolgárságot kaptak. Torz identitású tömegek érkeztek az ISIS-kalifátusba, új hazát keresve maguknak.”
(Mandiner/MN)
Hunhír.info