A Hezbollah libanoni szervezet pénteken közzétett egy Izraelnek szánt videót “Ha támadni merészelsz, megbánod” figyelmeztetéssel, melyben a zsidó állam stratégiai helyszíneit ábrázoló műholdképek és koordináták szerepeltek. A videót az Izrael által elkövetett iráni és Hezbollah célpontokat támadó szíriai légicsapást követően posztolták.
A héber felirattal ellátott videó nyitójelenetében a Hezbollah harcosai rakétakilövésre készülnek, miközben a szervezet vezetője, Hasszan Naszrallah közli, hogy a Hezbollah reagálni fog bármilyen Libanont célzó támadásra, majd megjelennek a koordinátákkal ellátott műholdképek.
A helyszínek között szerepelt az izraeli hadsereg Tel Aviv-i központja, a légierő több bázisa, egy olajfinomító és a dimónai atomreaktor.
A videó “Ha támadni merészelsz, megbánod” figyelmeztetéssel zárul.
Izrael korábban elismerte, hogy 2007 óta több mint 200 légicsapást hajtott végre Szíriában, hogy megakadályozza Iránt katonai jelenléte megszilárdításában illetve meghiúsítsa a Hezbollahnak szánt fegyverszállítmányok célba érkezését.
Az elmúlt napokban közölt riportok szerint Irán most már inkább légi úton közvetlenül Bejrutba szállítja a Hezbollahnak szánt fegyvereket.
A csütörtöki izraeli támadás volt az első, hogy a szír légvédelmi rendszerek aktiválásra kerültek, mióta szeptember 17-én véletlenül lelőttek egy orosz katonai repülőgépet a fedélzetén 15 személlyel, miközben megpróbáltak visszaverni egy szír létesítményt célzó izraeli légitámadást Latakia mellett.
Az Oroszországgal való feszült kapcsolatok ellenére az izraeli tisztviselők azt állítják, hogy az izraeli hadsereg továbbra is folytatja tevékenységeit az országban. Számos védelmi elemző azonban úgy véli, hogy Oroszország – a fejlett légvédelmi rendszereivel Szíriában – megfékezheti Izrael azon erőfeszítéseit, hogy megakadályozza Irán katonai jelenlétének megszilárdítását az országban.
Oroszország a felderítő gép lelövése után SZ-300 légvédelmi rendszereket szállított Szíriába, de nem valószínű, hogy már használatban vannak, mivel a szíriai légvédelmi csapatokat ki kell képezni a rendszer kezelésére.
Újkelet nyomán
Hunhír.info