Izraeli tüntetők állták el hétfő reggel a Hamász iszlamista szervezet irányítása alatt álló Gázai övezetbe tartó teherautók útját, tiltakozásul a hétvégi rakétatámadásokért. Pénteken és szombaton mintegy 34 rakétát lőttek a Gázai övezetből izraeli városokra, ami 95 gázai célpont megsemmisítését vonta maga után. Izrael nyitva hagyta a Gázába vezető Kerem Salom átkelőt, lehetővé téve az áruk áthaladását a Hamasz vezette övezetbe.
A Gázai övezet mellett lévő izraeli városok lakóihoz a pro-cionista Im Tirtzu szervezet aktivistái csatlakoztak reggel a kereszteződésnél, hogy tiltakozzanak a folyamatos gázai támadások ellen, és határozott választ követeltek az izraeli kormánytól a rakétakilövések megszüntetésére.
“Ami sok az sok, elegünk van és belefáradtunk ebbe,” – mondta Liana Peretz, a tüntetés egyik szervezője, aki a közeli kibbuc lakója. “Felfoghatatlan, hogy a gyerekeimnek az éjszaka közepén fel kell kelniük és az óvóhelyre kell szaladniuk, vagy félniük kell a léggömböktől és a sárkányoktól. itt az ideje, hogy a kormány feleszméljen és tegyen valamit.”
A tiltakozók több tucat kamion Gázai övezetbe való belépését akadályozták a határátkelőnél.
Újkelet nyomán
Hunhír.info