- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Gam­biai néger betolakodók tá­mad­tak német rend­őrökre

Za­var­gá­sok vol­tak a do­na­u­wör­thi me­ne­kült­szál­lá­son. Mint­egy 50 betolakodó néger tá­madt a rend­őrökre, hogy meg­aka­dá­lyoz­zák az egyik tár­suk ki­to­lon­co­lá­sát.

Hajnali fél négykor kezdődött a razzia, aminek során egy gambiai illegális behatoló négert akartak kitoloncolni a német hatóságok. Ez azonban nem tetszett a férfi honfitársinak, és mindent megtettek azért, hogy megakadályozzák a kitoloncolást. Több idegen néger is törni-zúzni kezdett, a többiek pedig a rendőröket fenyegették, akik átmenetileg visszavonulót fújtak – írja az augsburger-allgemeine.de.

A rendőrök a délután folyamán visszatértek, ekkor már a készenléti egységekkel, és mindenkit igazoltattak.
Összesen 30 embert vettek őrizetbe, ellenük zavargásért, a rendfenntartók elleni támadásért és súlyos testi sértés kísérlete miatt indult eljárás.

Donauwörthben nem ez az első alkalom, hogy elutasított menedékkérelmű migránsok megsértik a közrendet. Körülbelül egy hónappal ezelőtt mintegy 150 kopntinensfoglaló zárta le a helyi vasútállomást, tiltakozásul a hatóságok döntése miatt.

Hunhír.info