- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Ez is a multikulti „hozadéka”: fiatalkorúakból álló bandák tartják rettegésben Olaszországot

Kétezren tüntettek tegnap Nápolyban, hogy felhívják a figyelmet a fiatalkorúakból álló bandák által elkövetett, egyre szaporodó bűncselekményekre. A mostani megmozdulásra egy 15 éves fiú súlyos bántalmazása miatt került sor, ám a demonstráció résztvevői nem csak e konkrét eset, hanem az aggasztóvá váló jelenség miatt vonultak utcára.

A dél-olasz nagyvárosban gyakorivá vált az elmúlt időszakban, hogy a javarészt 18 éven alattiakból álló bandák erőszakos cselekményeket hajtanak végre. Az elkövetők mellett az áldozatok is többnyire fiatalkorúak. Decemberben egy 17 éves fiút nyakon szúrtak, ám szerencséjére sikerült megmenteni az életét. Az olasz sajtóban csak „bébi bandákként” emlegetik ezeket a csoportokat, ám az ártatlannak tűnő név ellenére a probléma súlyos. Olyannyira, hogy az olasz belügyminiszternek, Marco Minnitinek is meg kellett szólalnia az ügyben. A tárcavezető kemény fellépést ígért a bandákkal szemben.

Egyesek szerint az erőszak elszabadulásához a helyi szervezett bűnözésnek, a Camorrának is köze lehet. A helyi ügyészség szerint azonban nincsenek arra utaló jelek, hogy organikus kapcsolat lenne a „bébi bandák” és a maffiózók között. A vádhatóság úgy látja, hogy a probléma inkább a Nápoly külvárosaiban tapasztalható szociális problémákból eredeztethető.

A régió kormányzója a körülmények javítása helyett a büntethetőségi korhatár lejjebb szállításával, és az erőszakos fiatalok szüleinek pénzbüntetésével orvosolná a helyzetet. A belügyminiszter ezzel szemben a helyi közösségek szerepét emelte ki, és az érintett körzetekben a járőrözés gyakoriságának növelését sürgette.

Hunhír.info