- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Vörös festékkel öntötték le a nők elleni erőszak ellen tiltakozókat Ungváron – valójában köcsögellenes akció volt

Megtámadták és vörös festékkel öntötték le a női egyenjogúságot és a nők elleni erőszak elleni fellépést szorgalmazó nőnapi rendezvény résztvevőit a Karpatszka Szics (KSZ) szélsőjobboldali szervezet aktivistái csütörtökön Ungváron.

A szervezet tagjai az Ungvár központjában tartott rendezvényen a nőknek egyenjogúságot követelő és a nők elleni erőszakot elítélő transzparenseket maguk előtt tartó nőkre rontottak és vörös festékkel öntötték le őket. A rendőrség hét támadót őrizetbe vett, köztük több nő is volt, egyikük a KSZ sajtószóvivője – adta hírül a mukachevo.net munkácsi híroldal.

A rendezvény egyik résztvevője a sajtónak elmondta, a Színház téren tartott akciójukkal a női jogok érvényesítésének fontosságára és a nők elleni erőszak és a családon belüli erőszak megelőzését és felszámolását célzó Isztambuli Egyezményre szerették volna felhívni a közvélemény figyelmét. Hozzátette, a sarok mögül váratlanul nyolc személy tűnt fel, és kerítésfestéket locsolt a rendezvény résztvevőire. Megjegyezte, mivel a téren nagyon sok volt az egyenruhás és civil öltözéket viselő rendőr, a támadók szinte mindegyikét elfogták, igaz, azok nem is nagyon próbáltak menekülni.

Az egyik tüntető szemébe festék került, hozzá mentőt kellett hívni – közölték kárpátaljai hírportálok.

A radikálisok indítékai egyelőre nem ismeretesek, de a múlt évi hasonló ungvári nőnapi rendezvényt a KSZ aktivistái azzal az indokkal szakították félbe, hogy az akció résztvevői nem a nők elleni erőszak ellen tiltakoztak, hanem szerintük burkoltan a homoszexualitást népszerűsítették.

(MTI, Kárpathír)

Hunhír.info