- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Elvi megállapodás jött létre Ukrajna vízummentességéről – hazánk megint csak hajbókol

Elvi megállapodást kötöttek Ukrajna vízummentességéről az uniós országok brüsszeli állandó képviseletei (Coreper) – jelentette be csütörtökön a tagállamok kormányait tömörítő tanács sajtószolgálata.

A döntés megerősítette az Európai Bizottság javaslatát, amelynek értelmében vízummentességet kapnának azok az ukrán állampolgárok, akik biometrikus azonosítóval ellátott útlevéllel rendelkeznek és félévente legfeljebb 90 napot kívánnak tartózkodni a belső határellenőrzés nélküli schengeni övezet tagországaiban.

A miniszterek tanácsa ugyanakkor leszögezte, hogy a vízumliberalizáció előfeltétele annak a szabálynak az elfogadása, amely szerint szükség esetén azonnali hatállyal visszavonható egy ország vízummentessége.

Hunhír.info