Marián Kotleba pártja, a Mi Szlovákiánk Néppárt tüntetést szervez a menekültek elhelyezése ellen Bősre, szeptember elsejére, a Szlovák Alkotmány napjára. Az egyebek mellett magyarellenes kirohanásairól is ismert szlovák politikus a magyar radikális szervezetek támogatására is számít. A közel-keleti veszedelem egy táborba terelheti a kibékíthetetlen ellentéteket mutató felvidéki és magyar radikális erőket.
Ahogy az a pártja felhívásában olvasható, a “bősi bátor emberek” támogatására szervez a radikális nézeteiről ismert Marián Kotleba a menekültek ellen tüntetést a csallóközi nagyközségben.
Előáll a helyzet, amit nehezen lehetett előre látni: egy magyar településen az egyebek mellett magyarellenes kirohanásairól is ismert szlovák radikális a helyiek – zömmel magyarok – érdekeiért demonstrál. Ráadásul társai lesznek ebben magyar radikálisok is, akik közleményükben bár kifejtik, Kotleba személyét a legkisebb mértékben sem tartják szívesen látottnak a Csallóközben, vele fognak tüntetni, ha nem is mellette.
Dobay Gergely a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom felvidéki szervezetének elnöke az egyik közösségi portálon megjelent nyilatkozatában úgy fogalmazott: Nem érheti az a szégyen a csallóközi magyarságot, hogy egy szlovák párt szimpatizánsai tüntessenek értünk Bősön.
Hangácsi István, a Méltányosság Politikaelemző Központ elemzője szerint Marián Kotleba jelentős kommunikációs váltást hajtott végre az elmúlt hónapokban. “A múltban egy erős magyar-, illetve romaellenes retorikát folytatott, míg idén megindult a menekültellenes kommunikáció, és az Európai Unió ellenesség is egyre erősebbé vált nála” – fogalmazott Hangácsi.
Hunhír.info – inforadio.hu
Hunhír.info