Akciófilmbe illő jelenetek zajlottak le Észak-Komáromban ma délelőtt. A Sziakomárom.sk portál szerint három férfira csaptak le a kommandósok egy határ közeli étteremben. Az egyik állítólag elterelte a rendőrök figyelmét, és ki akarta fizetni a számláját.
A portál, melynek szerkesztősége épp szemben van a helyszínnel, azt írja: a kommandós rajtaütés 11 óra körül történt. A célpont három férfi volt. Közülük ketten az étterem egyik alkalmazottja szerint egy pozsonyi és egy dunaszerdahelyi rendszámú autóval érkeztek, és már 10 óra óra beszélgettek és kávéztak az étteremben, úgy tűnt, várnak valakire.
A következő részletet a Sziakomárom.sk szerint ellentmondásosan mesélték el a szemtanúk: úgy 11.00 óra körül megérkezett a “harmadik”, egy magyarországi jelzésű autóval. Ekkor civil ruhás kommandósok – rövid nadrágot, de karszalagot, golyóálló mellényt és símaszkot viseltek – pattantak ki az étterem előtt várakozó, sárga terepjáróból. A magyarországi férfit azonnal elkapták, amikor ki akart szállni az autójából. Közben kezükben gépfegyverrel berontottak a békésen üldögélő vendégek közé, és hatalmasat ordítottak: “Mindenki a földre!” A vendégek persze halálra rémültek.
Az étteremben eddig várakozó bűnözők közül az egyik felkiáltott: “Arra menekül!” Erre az összezavart kommandósok kiszaladtak arra, amerre a férfi mutatott. A “gáláns bűnöző” ekkor idegessége ellenére igyekezett kifizetni a számláját, sürgette az alkalmazottakat, azonban azok nem tudtak visszaadni! Így történt, hogy a számla kifizetése után, amikor a hátsó kijárat felé próbált menekülni, amit időközben lezártak, végül elkapták a kommandósok.A másik bűnöző a másik irányba próbált elszaladni – menekülés közben megrongálta a teraszt. Őt csak a Szent István szobor előtt kapták el – itt készült a fotó is, melyet a komáromi Delta hetilap tudósítója készített.
A három férfi közül kettőt azonnal elszállítottak egy piros mikrobusszal, a harmadik azonban még egy ideig ott hasalt a szobor előtt, cipő és zokni nélkül, fején zsákkal. A földön fekvő férfi mellett nagy halom kézpénz is hevert.
A portál feltételezése szerint drogügylet állhat a háttérben. Észak-Komáromban egyébként nem egyszer történt már hasonló rendőrségi akció, pár éve egy kávézóban füleltek le egy helyi alvilági nagykutyát
Hunhír.info