• Hírek
  • Képtár
  • Magazin
  • Receptek
  • Légy a Tudósítónk

    • Hírek
    • Képtár
    • Magazin
    • Receptek
    • Légy a Tudósítónk
      • Anyaország
      • Publicisztika
      • Kárpátalja
      • Őseink Nyomában
      • Köz-Élet
      • Erdély
      • Nagyvilág
      • Tompó testvér
      • Miniriporter
      • Nemzeti bulvár
      • Pellengér
      • Képíró-dosszié
      • Vesszen Trianon
      • Nemzeti Rock
      • Felvidék
      • Szabadnak születtem
      • Wiesel-dosszié
      • Homlokon csókolt a halál
      • HunHír-Tudósító
      • Adventi ellenzéki tüntetések
      • Képtár
      • Versek
      • Eleink hagyománya

        • Anyaország
        • Publicisztika
        • Kárpátalja
        • Őseink Nyomában
        • Köz-Élet
        • Erdély
        • Nagyvilág
        • Tompó testvér
        • Miniriporter
        • Nemzeti bulvár
        • Pellengér
        • Képíró-dosszié
        • Vesszen Trianon
        • Nemzeti Rock
        • Felvidék
        • Szabadnak születtem
        • Wiesel-dosszié
        • Homlokon csókolt a halál
        • HunHír-Tudósító
        • Adventi ellenzéki tüntetések
        • Képtár
        • Versek
        • Eleink hagyománya

        Kézdiszentléleki lincselés: még élt a motoros a baleset után, a cigányok lerángatták a sisakját, majd agyonverték

        2014.08.28.

        Tegnap az anyaországi Gój Motoros Egyesület két tagja érkezett – közel húsz erdélyi társuk kíséretében – Kézdiszentlélekre, hogy a helyszínen tájékozódjanak a halálos tragédia körülményeiről, és magyarországi tapasztalatokat adjanak át az önkormányzatnak a kialakult konfliktushelyzet kezelésére. Velük jött Pál Tamás, a lincselés túlélője is, aki megerősítette: az elhunyt motoros még élt a balesetet követően, de a “romák” ütni-verni kezdték a földön fekvő férfit.

        Közel kétszáz csendőr és rendőr, no meg tucatnyi újságíró várta a motoros küldöttséget Kézdiszentléleken, ám az előzetes híresztelések ellenére csak egy kisebb csapat érkezett a településre. Mint később kiderült, több motoros a határon ide-oda cirkálva igyekezett megtéveszteni a hatóságokat – ezek szerint sikerrel.

        Mészáros Imre, a Gój Motoros Egyesület elnöke és Székely Kapitányként aposztrofált társa előbb Baróthi Balázs alpolgármesterrel folytatott zártkörű beszélgetést, felvázolva előtte az anyaországi Olaszliszkán történteket, ahol hasonló körülmények közepette gyilkolt a cigány horda. Ezt követően az újságírókkal is ismertették a megbeszélés eredményét.

        Többek között megfigyelőkamerák felszerelését javasolták a cigánysorra (erre a lakossági fórumon egyébként már ígéretet tett a község polgármestere), a rendszer kiépítéséhez az egyesület is hozzá kíván járulni. Javasolták, hogy az önkormányzat küldjön egy, a részvétét is kifejezésre juttató tájékoztatást az elhunyt hozzátartozóinak, illetve a sérülteknek, ugyanakkor intézzen felhívást a lakossághoz, pénzjutalmat ígérve annak, aki bármilyen érdemleges információval tud szolgálni a lincseléssel kapcsolatban.

        Ők is felvetették egy felüljáró építésének szükségességét, továbbá kopjafát állítanának a baleset helyszínére, ahová évente eljárnak majd megemlékezni, akárcsak Olaszliszkán, és gyásznapnak nyilvánítanák a tragédia napját. Baróthi Balázs közölte, a javaslatokat továbbítja majd a szabadságát töltő Balogh Tibor polgármesternek, a döntés a helyi tanács kezében lesz.

        Ezt követően Pál Tamás, a lincselés túlélője megerősítette, hogy elhunyt társát, Attilát, aki még élt a balesetet követően, bántalmazták a cigányok. A meglincselt motoros és utasa fején sisak volt, miután motorkerékpárjuk a kerítésnek csapódott, ám utólag mégis olyan sérülések voltak Attila fején, amik egyértelműen ütlegelésre utaltak.

        Pál, aki két késszúrást is kapott, miközben társán akart segíteni, kifejtette: “igaz, hogy a hatóságok előállítottak egy félnótás cigányt, de az nem kielégítő”. Ugyanez történt Olaszliszkán, elvégre “könnyebb a hatóságoknak balesetként elkönyvelni az ügyet, mintsem gyilkossági ügyben nyomozni” – tette hozzá.
        Ezután a motorosok a baleset színhelyére mentek, ahol gyertyát gyújtottak elhunyt társuk emlékére.

        A szép számban összegyűlt falusiak tapsviharral köszöntötték őket, sokan közülük nekik panaszkodtak a cigányokra, hogy lopnak, és a rendőrség őket védi ahelyett, hogy fellépne ellenük.

        Mások egyenesen kimondták: jó lenne, ha mindennap jönnének motorosok, ugyanis ezúttal sem tartózkodott egyetlen “roma” sem a cigánysoron.

        A félénkebbek “roma megtorlást” vizionáltak, ám az általános vélemény az volt, nem szabad ennyiben hagyni az ügyet, az igazságnak ki kell derülnie.

        Székely Hírmondó

        Hunhír.info

        Bejegyzés nyomtatása Bejegyzés nyomtatása
        • Anyaország
        • Publicisztika
        • Kárpátalja
        • Őseink Nyomában
        • Köz-Élet
        • Erdély
        • Nagyvilág
        • Tompó testvér
        • Miniriporter
        • Nemzeti bulvár
        • Pellengér
        • Képíró-dosszié
        • Vesszen Trianon
        • Nemzeti Rock
        • Felvidék
        • Szabadnak születtem
        • Wiesel-dosszié
        • Homlokon csókolt a halál
        • HunHír-Tudósító
        • Adventi ellenzéki tüntetések
        • Képtár
        • Versek
        • Eleink hagyománya
        • Giorgia Meloni külpolitikai megjelenései

        • Felkelések a Tanácsköztársaság ellen

        • Kopjafaállítás Bugacon – a Kiskunsági Nemzeti Park félévszázados jubileuma

        • Hősök napja és Trianon sorsszerű kötődése

        • 111 év vitézsége vezet a jövőbe

        • Tria-non, a három nem

        • “A békeszerződés aláírása megtörtént”

        • Sátáni történet, avagy az ördög táncrendje

        • Evangélikus gyülekezeti hétvége Balatonszárszón – a finn testvérek látogatása

        • Megkezdődött a népgázálarc tömeggyártása

        Nagy port kavart a Hunhír.infón

        • Magyarországi ZSIDÓK LISTÁJA!
        • Végül kiderülhet: Cigány gyilkosai ott cigarettáztak Horák Nóri holtteste felett
        • Toroczkai László elvált
        • Édes történet – Bácsfi Diána
        • Gömbös halála és szobrának felrobbantása
        • Íme, minden a Daróczi-klánról: a leghírhedtebb lótolvaj dinasztia
        • 10 ember demonstrált a zagyvatüntetésen
        • Gá gá gá, buzi MTK, gá gá gá zsidó MTK
        • Wiesel-ügy: első fokon a történelemhamisító Köves Slomó rabbi nyert
        • 88 éve avatták fel Attila hun király első szobrát Sopronban
        Légy te is Hunhír Tudósító

        A Hunhír barátai

        Képtárak

        • Oroszbarát tüntetés Budapesten – 2022. 04. 30.

          Oroszország mellett tüntettek ma Budapesten, a Szabadság téren. A megjelentek alacsony számához hozzájárult, hogy a tüntetés eseményét a Facebook többszöri alkalommal is törölte, illetve a hazai és nemzetközi viszonylatban is jellemzően nem merik kimondani, hogy az oroszok jelen esetben nem egyértelműen a rosszfiúk.

        • Mi Hazánk, 2022. 03. 15.

          Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info…

        • Tüntetés a “Covid-diktatúra” ellen (képtár)

          A Covid-diktatúra ellen tüntetett január 16-án a Mi Hazánk Mozgalom Budapesten.

        • Civilek tüntetése a kötelező Covid-oltás ellen (képtár)

          Civilek tüntettek január 15-én Budapesten a kötelező oltások ellen. Képtár. Varga Moncsi – Hunhír.infoVarga Moncsi – Hunhír.infoVarga Moncsi – Hunhír.infoVarga…

        • Olaszliszka, 2021. október 15.

          Megemékezés Szögi Lajos lincselésének 15. évfordulóján.

        • Oltásellenes tüntetés Budapesten (képtár)

          Oltásellenes tüntetés Budapesten, 2021. augusztus 28.

        • Budapest Pride Felvonulás 2021

          Nézegessen pride-os felvonulókat, ellentüntetőket!

        Az oldalon található audió, vizuális tartalmak illetve cikkek, és egyéb szövegek a szerkesztők tulajdonát képezik. Kizárólag a szerkesztőség írásos beleegyezésével másolhatók, sokszorosíthatók és terjeszthetők.
        © 2002-2024 Hunhír.info - Rockszerda - Impresszum