Annak ellenére, hogy védett virág, ilyenkor virágzása idején tömegesen szedik és árulják a város utcáin vagy főútvonalak mentén a természeti ritkaságnak számító csillagos nárciszt és zerge boglárt.
Mindkettőnek meg van a népi elnevezése is, az előbbit kápolna virágnak, míg az utóbbit pünkösdi rózsaként ismerik a Székelyföldön. A nárcisz májusi virágzása felejthetetlen látványt nyújt, a fehérbe öltöztetett kaszálókon, de Szentegyházán, Oroszhegyen, Oklándon “Nárcisz-Napok” néven ünnepséget is szerveznek e különleges természeti látványosság tiszteletére.
Bár nem ünneplik, de nagyon sokan kedvelik a ritkaságszámba menő nyár elején virágzó zergeboglárt. A citromsárga gömbölyded fejecske formájú illatos virágok csodálatra méltóak, tépik is szépségért tömegével. A két ritkaságot minden utcasarkon árulják, mondhatni fillérekért adnak túl rajta. A vadvirágok nagymértékű leszedésének egyértelműen a pénzszerzés a célja. Azonban ezt nem szabadna sokáig büntetlenül hagyni.
A védelem alatt álló növényekben nem csak az őket leszedők tesznek kárt, sokan védett területeken próbálják ki terepjáró autójukat, és óriási károkat okoznak a növényvilágnak. Talán létre kellene hozni a virágrendőrséget és büntetni is kéne az elkövetőket, amíg ki nem fogyunk ritka növényeinkből – hívta fel a figyelmet a természeti különlegességek megőrzésének fontosságára a székelyföldi Prima Press.
Rockszerda