A fenti megállapítást Pakusza Zoltán, gyöngyöspatai önkormányzati képviselő, a Mi Hazánk megyei elnöke tett, kiemelve az oktatási problémákat, mint például a lemorzsolódás, a tanárverés vagy az iskolai mulasztások. Ez a helyzet nem egyedi, több száz település küzd vele.
A sajtóban megjelent hírek szerint olyan szülőknek is megítéltek kárpótlást, akiknek a gyermekei több száz órát hiányoztak. A Mi Hazánk álláspontja szerint ezeknek a szülőknek nem kártérítés járna, hanem meg kellene őket büntetni azért, mert nem teljesítik szülői kötelezettségüket.
A gyermek iskoláztatása a szülő első számú feladata, nemcsak a törvény szerint, hanem erkölcsileg is, hiszen a gyermek jövőjét ez határozza meg. Éppen ezért Pakusza Zoltán levélben fordult az illetékes kormányhivatalhoz, amelyben a következő kérdéseket tette fel: Felelősségre vonta-e valaki ezeket a szülőket? Indult-e ellenük eljárás? Ha igen, milyen eredménnyel zárult? Ha nem, miért nem?
Amennyiben ezek az eljárások nem indultak meg, akkor azt is ki kell mondani, hogy a Magyar Állam érdekérvényesítő képessége tíz évnyi fideszes kormányzás után pont olyan gyenge, mint a balliberális kormányok idején volt. A Mi Hazánk Mozgalom szerint ez a szülői magatartás elfogadhatatlan, de az is, hogy az állam képtelen betartatni az ország egyes településein a gyermekvédelmi törvényeket
– fogalmaz Hunhír.infóhoz eljuttatott közleményében Pakusza Zoltán.
Hunhír.info