A szövetségnek el kell felénk számolni mindazon ügyekkel, amelyekről a kizárásunkra hivatkozva nem adtak információt – mondta lapunknak a VDSZSZ Szolidaritás elnöke
A bíróság szerint is jogszerűtlenül zárta ki a Gaskó István által vezetett szervezet a VDSZSZ Szolidaritást 2015-ben. Most visszamenőleg is át akarják vizsgálni Gaskóék vagyongazdálkodását.
Jogerős döntés született decemberben a Fővárosi Ítélőtáblán a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) Szolidaritás és a VDSZSZ Szövetség közti perben, megerősítve az elsőfokú bíróság ítéletét, megsemmisítve a szövetség határozatát a szakszervezet kizárásáról.
Amint azt annak idején megírtuk, a Gaskó István által vezetett VDSZSZ Szövetség 2015. július 20-án zárta ki a VDSZSZ Szolidaritást, amelynek elnöki székétől nem sokkal azelőtt, július 9-én kellett búcsúznia Gaskónak. A szakszervezet megtámadta a határozatot, és felhívta a figyelmet arra, hogy taglétszámuk alapján ők a legnagyobb tagdíjbefizetők, akik az össztagdíjak mintegy kilencvenkét százalékát adják, a kizárásról pedig a szövetségben mindössze nyolcszázalékos befizetési aránnyal rendelkező többi négy szakszervezet képviselői döntöttek, vagyis a kisebbség kívánja kizárni a többséget. A szakszervezet új vezetése által tett ügyészségi feljelentések miatti kicsinyes bosszúnak minősítették a lépést, emellett rámutattak, hogy a kizárásra irányuló szándék hátterében állhat a szövetség – a VDSZSZ Szolidaritástól és a Munka Világa Alapítványtól befolyt pénzekből származó – vagyona feletti tulajdonjog megszerzése, felélése is.
A vagyonfelélés egyik példája a szakszervezet szerint a szövetség fővárosi ingatlanának eladása. A VDSZSZ Szolidaritás tavaly értesült arról, hogy a szövetség – korábbi nyomatékos figyelmeztetéseik ellenére – megkötötte az adásvételi szerződést a százötven–száznyolcvanmillió forint értékű, Rákóczi úti ingatlanra, amelyet korábban a Munka Világa Alapítvány adományozott a szövetségnek, oktatási központ létesítésére. A szakszervezet szerint a szövetségnek a kizárásról folyó jogvita miatt nem volt joga az értékesítéshez. Ráadásul tudomásuk szerint mélyen a piaci ár alatt – mintegy százötmillió forintért – került sor az ingatlan eladására. Halasi Zoltán, a VDSZSZ Szolidaritás elnöke lapunkkal közölte, most, az ítélet birtokában megkeresik a VDSZSZ Szövetséget, annak érdekében, hogy tagi jogaikat visszamenőleg is gyakorolni tudják. „A szövetségnek el kell felénk számolni mindazon ügyekkel, amelyekről a kizárásunkra hivatkozva nem adtak információt. Emellett a további vagyonfelélésnek is gátat vetünk, például a kifejezett tiltásunk ellenére eladott ingatlanvételár elköltésének” – mondta Halasi.
mho
Hunhír.info