Országos tüntetés a rabszolgatörvények ellen címmel tartanak közös tüntetést Soros György alapítványaihoz közel álló civil szervezetek, ellenzéki pártok és több szakszervezet ma 14 órai kezdettel a Hősök terén. A rendezvény terve kevés reakciót váltott ki, a Facebook-oldalán tegnap estig csupán kilencezren jelezték részvételüket és 33 ezren fejezték ki érdeklődésüket az esemény iránt. Remélhetőleg!
Sok szakszervezet egyelőre nem jelezte, miként viszonyul a szervezkedéshez, sajtóinformációk szerint többségük kivár.
Egyik fő célkitűzésük, hogy Budapest több pontján a forgalom bénításával hívják fel követeléseikre a figyelmet. Remélhetőleg most nem fajul a tüntetés erőszakos lázongássá.
A szélsőbaloldali, liberális szervezeteket tömörítő, Soros György civiljeinek is nevezett Humán Platform Egyesület által koordinált kormányellenes demonstráció előkészítésében részt vevő szakszervezetek négy pontban fogalmazták meg a kormány felé a követeléseiket, és országos sztrájkot akarnak meghirdetni.
Nehéz lehet azoknak, akik valamiért nem tudják támogatni a kormánypártokat, mert úgy látom, egyik ellenzéki párt sem kínál számukra valós alternatívát. Gondoljon bele, hogy ez azt jelentené, hogy azok közül kellene valakiknek vezetni ezt az országot, akik most valóságshow-t játszanak az utcán, színészkednek és provokálnak, és méltatlan módon viselkednek – kommentálta korábban Novák Katalin, az Emmi államtitkára az újabb provokációt.
Az a benyomásom, hogy nem is a magyar embereknek akarnak üzenni, hanem a külföldi médiának. A színházukhoz a nemzetközi sajtó hálás közönség. Az ellenzéki képviselők hozzáállását egyébként jól jellemzi, hogy amikor konkrét, sokak életét megkönnyítő jogszabályok megszavazásáról van szó, nincsenek jelen, és nem támogatják azokat – mondta.
Az előzetes bejelentés szerint a tüntetés este hat órakor a Parlament előtt zárul. A decemberi tapasztalatok alapján viszont nem biztos, hogy a demonstráció valóban befejeződik ekkor. A Momentum ezután a Várba vezetné szimpatizánsait, hogy ott folytassák a hétvége során pihenni vágyók nyugalmát zavaró tevékenységüket.
mho
Hunhír.info