Z. Kárpát Dániel jobbikos képviselő a balliberális kormányok és a jelenlegi kabinet közös bűnének nevezte a devizahitel-károsultak ügyét. Szerinte 2010 óta a kormány nem tett megfelelő lépéseket a helyzet rendezésére, így jelenleg is 100 ezer felett van a 90 napon túli tartozások száma, és folyamatosan zajlanak a kilakoltatások.
Példaként hozta Horvátországot, ahol a bíróság semmissé nyilvánította a devizahiteles konstrukciókat és felhívta a figyelmet arra, hogy az ítéletben az OTP is érintett, így a magyar pénzintézet hozzájárulhat a horvát hitelkárosultak helyzetének rendezéséhez, míg Magyarországon ezt nem tette meg.
A képviselő a felvételkori árfolyamon való forintosítást tartotta megoldásnak, s úgy vélte, jó lenne, ha Magyarországon nem a bíróságokra kellene várni.
Völner Pál igazságügyi minisztériumi államtitkár ugyanakkor arra hívta a fel figyelmet, hogy a kormány devizahiteleseket segítő intézkedései – így többek között az elszámoltatási törvény és az árfolyamgát – több mint ezer milliárd forinttal tehermentesítették a magyar adósokat. A horvát példára utalva hozzátette: a magyar adósoknak nem kell egyénileg elmenni a bírósághoz, szakértőkre és ügyvédekre költeni a pénzt. Szerinte csúsztatás összemosni a balliberális és a fideszes kormányok felelősségét az ügyben, mert a devizahitelek felvételében azt követően “szabadult el a pokol”, hogy a szocialista kormány megszüntette a támogatott forint lakáshitelek lehetőségét.
Hunhír.info