- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

A kis K. Roland a régi trükköt alkalmazta – erőtartalék a javából

A tavaszi hétvégéken rengetegen indulnak útnak autóval, és keresik fel családostul, vagy a barátokkal az ország valamelyik látványosságát. Az utazóknak nem árt azonban résen lennie, hiszen a rendőrség honlapján található tájékoztatás tanúsága szerint továbbra is hódít a tolvajok körében egy régi trükk. Mutatjuk a részleteket.

A tavaszi hosszú hétvégék és a nyárias időjárás miatt nem meglepő, hogy sokan időzítenek pár napos kirándulásokat az előszezonra. A statisztikák szerint míg a hosszabb üdülésekre a nyári hónapokban kerül sor, addig a tavaszi időszakban – különösen április-május hónapban – a rövidebb városlátogatások, kirándulások, túrák a jellemzőek. Az autóval utazóknak nem árt azonban résen lenniük, hiszen könnyen kifoszthatják őket, továbbra is hódít a tolvajok körében egy régi trükk..

Nemrég jelent meg a rendőrség honlapján, hogy a Komáromi Rendőrkapitányság lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt – előzetes letartóztatása mellett – folytat büntetőeljárást K. Roland ellen. Mint az esettel kapcsolatban írják, “a sértett 2018. március 29-én 3 óra 45 perckor az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, a 93-as kilométerszelvény parkolójában parkolt le a gépjárművével. A férfi elaludt, később egy ismeretlen ébresztette fel őt.” A rendőrségi tájékoztató szerint K. Roland trükkje annyi volt, hogy
kitalált ürüggyel a gépkocsija mögé hívta, majd amikor a sértett nem figyelt, a gyanúsított eltulajdonította a személygépkocsiban lévő készpénzét.

A sértett, miután visszaült autójába, észrevette a lopást, de addigra az ismeretlen férfi már távozott. A sértett azonnal értesítette a rendőrséget. A komáromi nyomozók azonnali adatgyűjtésbe kezdtek, melynek eredményeképpen még aznap azonosították, 5 nap múlva pedig elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 19 éves kunszentmiklósi férfit. A rendőrség vizsgálja, hogy a tettes követett-e el más, hasonló jellegű bűncselekményt – tették hozzá a hatósági közelményben

Hunhír.info