Erőviszonyok tekintetében a baloldali ellenzék elé került a Jobbik Békéscsabán, és a párt jelöltje, Kocziha Tünde győzheti le a fideszes jelöltet – írja a Hír TV a Közös Ország Mozgalom felmérésének eredményei alapján.
A Jobbik jelöltje 47,5-52,5 arányban maradna alul Herczeg Tamással szemben, ha egyedül szállna ringbe a választáson. A DK-s Nagy Huszein Tibor vagy az LMP-s Kovács Katalin Ildikó még inkább lemaradna a fideszes jelölttől egy ilyen párharcban.
Kiderült az is, hogy a listás szavazatok várható megoszlása elsősorban amiatt változott 2014-hez képest, mert idén az MSZP és a Párbeszéd közös, az Együtt és a DK viszont külön listával indul, míg 2014-ben ez a négy párt, plusz a Magyar Liberális Párt, ötpárti közös listán indult Összefogás néven. 2018-ban listáik együttes szavazataránya sem jut a 2014-es közös lista szavazatarányához, míg a Fidesz–KDNP, a Jobbik és az LMP hajszálnyi erősödött 2014-hez képest a Békéscsabát és kilenc környező települést magába foglaló választókerületben.
A válaszadók 40 százaléka egyébként leváltaná a mostani kormányt, és csak 30 százalék jelentette ki, hogy elégedett az Orbán-kabinet munkájával. A megkérdezettek 30 százaléka nem akart vagy nem tudott állást foglalni a kérdésben
Hunhír.info