Az Európai Unió alkotmányának elutasításával a franciák többsége nemet mondott a mesterségesen összetákolt európai szuperhatalomra is. A demokrácia haladó hagyományait évszázadok óta követő franciák megmutatták Európának, hogy nem kérnek a felülről rájuk erőltetett, a nemzeti hagyományokat, sajátosságokat elutasító uniformizált világból.
A Fővárosi Közgyűlés MIÉP frakciója szerint a francia elutasítást több ország polgárai is követik, mert ezt a kérdéskört nem lehet egy adott ország belpolitikája részeként értékelni. Az Unióhoz csatlakozott Magyarország fővárosa, Budapest 2004-ben nulla forintot kapott az európai unió strukturális és kohéziós alapjaiból. A MIÉP frakció felhívja a figyelmet, hogy ugyanakkor milliárdokba került a csatlakozáshoz szükséges szakmai, szellemi infrastruktúra megterveztetése, a projektek létrehozása, valamint a kötelezően előírt külföldi tanácsadó cégek alkalmazása.
A MIÉP frakció hangsúlyozza: a FIDESZ-nek, és a jelenlegi parlamenti ellenzéki pártoknak is el kell gondolkozniuk azon, hogy miért kellett csupán a magyar parlamenttel megszavaztatni az EU alkotmányát és miért nem akarták, hogy e fontos kérdésben a nép döntsön.
Az előrejelzések szerint a szerdai hollandiai népszavazáson is a franciához hasonló eredmény születik és várható, hogy az angolok is nemmel voksolnak.
A MIÉP frakció furcsállja, hogy a hazai média csak e két távolabbi országgal foglalkozik és arról hallgat, hogy a hazánkkal egy időben csatlakozott Csehországban maga az államelnök kampányol a nem szavazatok mellett.
Rockszerda