- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Nem a margitszigeti Eb-re

Nem támogatta szerda délutáni ülésén a fővárosi önkormányzat sportbizottsága azt a javaslatot, hogy a Fővárosi Közgyűlés csütörtökön tulajdonosi hozzájárulást adjon ahhoz, hogy a 2006-os úszó Eb-t a Margit-szigeten rendezzék meg.

Az ülésen többségben voltak az ellenzéki képviselők, akik az engedély megadása ellen voksoltak. Hardi Róbert, a testület SZDSZ-es elnöke szerint a közgyűlésen pártja biztosan megszavazza a tulajdonosi hozzájárulást. A szocialisták is támogatják ezt a csütörtöki döntést.

Hardi Róbert tudatta, hogy a sportbizottság ülésén egyetlen szó sem esett a várható uszodabővítés környezetvédelmi aspektusairól. “Megdöbbentő” új információkat kaptak viszont az úszószövetség képviselőjétől. Ruza József tájékoztatása szerint a nemzetközi úszószövetség egy levélben súlyosan kifogásolta azt, hogy Budapest nem a régi margitszigeti létesítménnyel, hanem egy új, a Lágymányoson épülő uszodával pályázott a verseny rendezésére. A bizottság többsége erre hivatkozva vetette el a margitszigeti helyszínt – jegyezte meg.

A Fővárosi Közgyűlés MIÉP-frakciója továbbra is harcol minden talpalatnyi zöldért, és fenntartja korábbi álláspontját, hogy ha kell élő lánccal védi meg a betonlobbytól Budapest egyik zöld tüdejét.

Amennyiben a közgyűlés mint tulajdonos áldását adja a beruházásra, a MIÉP-frakció felállítja az élőláncot, amelyhez vár minden jó szándékú, a környezetet féltő budapesti embert. Miután a probléma túlnő a főváros határain, és össznemzeti érdekről van szó, vidékiek csatlakozását is elfogadja tömegdemonstrációjához. A gazdasági lobbyérdekek nem érvényesülhetnek az emberek kárára, és a Margitsziget megvédése emberi, s nem politikai kérdés  hangsúlyozza a képviselőcsoport.

Rockszerda