Nem csak a szélsőségesen merész képzelet szárnyán szárnyal a Meseország mindenkié című LMBTQ-mesekönyv. Mióta Dúró Dóra nyilvánosság előtt a figyelelemfelkeltés szándékával ledarálta a propagandakönyvet, hosszú utat járt be a klasszikus nemi szerepeket gyerekfejekből kiűzni szándékozó alkotás.
2020 szeptemberében jelent meg Magyarországon a gyerekeknek szánt könyv, amely a másság elfogadására nevelés álarca mögé bújva a túlérzékenyítés, a nemi alternatívanyújtás szándékával íródott, hogy minden ami rossz, csúnya, avítt, konzervatív, az eldobandó és megkérdőjelezendő. A szerkesztő azóta bejelentette, hogy külföldre költözik [1], állítólag sokan támadták, de nem is annyira igazából és már egyébként is tervezték az ország elhagyását talán melegebb éghajlatra, hiszen itthon örökbe sem tudnak fogadni a barátjával.
A belpolitikai vihar nem csendesedett a gyermekvédelmi törvénnyel, a könyv világhírre tett szert, s a kiadásért felelős Labrisz Leszbikus Egyesület örömteli hírt közölt, miszerint az antológiára számos külföli kiadó is bejelentkezett, köztük a világ legnagyobb kiadói vállalata, a Harper Collins. A mesekönyv nem csupán angolul, lengyelül, svédül, hollandul finnül és még szlovákul is meg fog jelenni a következő hónapokban.
A Meseország mindenkié tizenhét kortárs szerző meseátiratát tartalmazza, a történeteknek sokszínű hőseik vannak, migránsok, feketék, másra vágyók.
neva – Hunhír.info