Ma kezdődik Bene László nyugállományú rendőr altábornagy, volt országos rendőrfőkapitány és Gergényi Péter nyugállományú rendőr vezérőrnagy, volt budapesti rendőrfőkapitány, továbbá 12 társuk 2006 őszi fővárosi eseményekkel összefüggő büntetőpere a Fővárosi Törvényszéken. Egyszer, s mindenkorra le kell szögezni viszont, hogy a rendőrbűnözőket nem az általuk elkövetett súlyos bűncselekmények miatt akarják felelősségre vonni, és nem amiatt kért rájuk felfüggesztett szabadságvesztést az ügyész, hogy a Kádár-rendszer utolsó éveinél is jóval véresebb, kegyetlenebb diktatúrát szolgáltak Magyarországon, és emberek tízezreire küldték rá szemkilövő, gumibotozó, ártatlan embereknek súlyos sérüléseket okozó rendőrfogdmegjeiket. Gergényiék pere valójában csak egy színjáték, amely eltereli arról a figyelmet, hogy a terrordiktátor Gyurcsány Ferencnek és politikai körének is ott kéne ülnie a vádlottak padján Magyarország államformájának erőszakos megváltoztatásáért. 2006 őszén ugyanis a demokratikus berendezkedés helyett a totális rendőrállam vált uralkodóvá, amelynek első számú vezetője a jelenleg is a parlamentben táncolható Gyurcsány Ferenc.
16:30 Összefoglaló: A vád ismertetésével megkezdődött a volt rendőri vezetőknek – köztük Bene László nyugállományú altábornagynak, volt országos rendőrfőkapitánynak és Gergényi Péter nyugállományú vezérőrnagynak, volt budapesti rendőrfőkapitánynak – a 2006 őszi fővárosi eseményekkel összefüggő büntetőpere kedden a Fővárosi Törvényszéken.
A 2006. szeptember 18-án este a tévészékháznál, valamint a 2006. szeptember 19. és 21. között, továbbá október 23-án Budapest utcáin történtekkel kapcsolatban 14 vádlott ellen 15 pontban emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség Debreceni Regionális Osztálya. A vádlottak közül heten egyenruhában jelentek meg, mivel ők jelenleg is a rendőrség állományához tartoznak.
A vádlottak meghallgatását a következő tárgyalási napon, csütörtökön kezdi meg a bíróság.
A pert nagy érdeklődés övezi, a tárgyalást fokozott biztonsági intézkedések között kezdték meg. A tárgyalás kezdetén megjelent mások mellett Gyurcsány Ferenc volt kormányfő, a Demokratikus Koalíció elnöke és párttársa, Vadai Ágnes, továbbá ügyvédként Gaudi-Nagy Tamás jobbikos országgyűlési képviselő és Morvai Krisztina, a Jobbik európai parlamenti képviselője.
A vádirat – amelyet az ügyész a keddi tárgyaláson órákon keresztül ismertetett – rögzíti, hogy Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének nyilvánosságra kerülése nyomán 2006. szeptember 18-án este demonstráltak a Parlamentnél, majd a tüntetők egy csoportja a Magyar Televízió akkori, Szabadság téri székházánál követelte, hogy olvassák be petíciójukat. Miután ez nem sikerült, a néhány száz emberből álló tömegből kövekkel dobálták a székházat, és megtámadták a főbejáratot védelmező rendőrszázadot.
A század parancsnoka jelentette ugyan M. Zoltán rendőr alezredes ötödrendű vádlottnak, hogy védőfelszerelésük hiányos, ő azonban – bár lett volna módja a hiányok pótlására – nem intézkedett, amiért elöljárói gondoskodás elmulasztásával vádolják.
A vád szerint éjszaka, a székház körüli események nyomán Gergényi Péter másodrendű vádlott M. Gábor rendőr alezredes negyedrendű vádlottat jelölte ki helyszínparancsnoknak. Ő azonban nem volt képes feladatát ellátni, nem irányította, nem koordinálta a székházba vezényelt rendőri egységeket. Emiatt az ügyészség M. Gábort parancs iránti, jelentős hátrány veszélyével járó engedetlenséggel vádolja.
Az ügyészség szerint Gergényi Péter tudta, hogy a székháznál irányítás nélkül maradtak a rendőrök, kaotikus helyzet alakult ki, mégis eltűrte, hogy parancsa nem érvényesül. Nem utasította a negyedrendű vádlottat jelentéstételre, a változó helyzet értékelésére, nem intézkedett az alkalmatlanná vált helyszínparancsnok leváltásáról és a rendőri erőket összefogni képes parancsnok kijelöléséről. A vád szerint Gergényi Péter mulasztása következtében a helyszínre vezényelt kötelékek felmorzsolódtak, rendőrök sérültek meg. Mindezek miatt Gergényi Pétert elöljárói intézkedés elmulasztásával vádolják.
Az ügyészség szerint Dobozi József rendőr dandártábornok, a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) egykori parancsnoka, harmadrendű vádlott a tévészékház elleni támadáskor a rendőri erők, technikai eszközök igénybevételére vonatkozó jelentések elkésettsége ügyében utóbb nem intézkedett felelősségre vonásról, ezért elöljárói intézkedés elmulasztásával vádolják. Az ügyészség azt is Dobozi József terhére rója, hogy a Rebisznél nem rendeltek el fegyelmi eljárást azokban az ügyekben, amelyekben történt gyanúsítás, ám a nyomozást később megszüntették.
A vád szerint Bene László elsőrendű vádlott vizsgálóbizottságokat hozott létre a rendőri intézkedések kivizsgálására, de a bizottságok megállapításai ellenére – két kivétellel – elmulasztotta a felelősségre vonásra irányuló eljárások megindítását. Ezzel a szolgálat rendjét és érdekeit jelentősen sértette, az időben lefolytatott parancsnoki vizsgálat ugyanis katonai bűncselekmények gyanúját is feltárhatta volna az ügyészség szerint.
Egy másik vádpont szerint a Rebisz tagjai annak ellenére nem viselték azonosító jelvényüket 2006. október 23-án, hogy ezt törvény írta elő, továbbá erre Bene László utasítást adott. Ezután pedig az országos főkapitány, bár parancsa meghiúsulásáról tudomást szerzett, nem intézkedett felelősségre vonásról. A vádirat kiemeli: a közvélemény kifogásolta, hogy azonosító nélküli rendőrök intézkedtek, Bene László mégis eltűrte, hogy a Rebisz parancsnoka nem rendelt el érdemi tényfeltáró vizsgálatot, és senkivel szemben nem kezdeményezett felelősségre vonást. Mindezek miatt az elsőrendű vádlottat elöljárói intézkedés elmulasztásával vádolják.
Egy másik vádpont a 2006. október 23-án használt kényszerítő eszközökkel – gumilövedék, könnygáz – kapcsolatban megállapítja, hogy használatukról nem készültek külön rendőri jelentések, az eseményleírások pedig nem tartalmazták a kényszerítőeszközök használatának okát, a bevetett eszközök mennyiségét, így igénybevételük jogszerűségének, szakszerűségének, arányosságának kivizsgálására sem kerülhetett sor. Az ügyészség szerint mindez különösen fontos lett volna a 2006. október 23-án a Károly körúton végrehajtott lovasrohamnál, ahol így már nem állapítható meg, ki adott rá utasítást, és az mennyiben volt megalapozott, indokolt.
Az ügyészség további tíz vádpontban emelt vádat a 2006. szeptember 19-21. között Budapest utcáin történt esetekkel kapcsolatban elöljárói intézkedés elmulasztása miatt egyes rendőrparancsnokok ellen, akik látták, tudták, mégsem akadályozták meg alárendeltjeik bántalmazó magatartását, illetve utóbb nem jelentették a történteket. A vád szerint e parancsnoki mulasztások a beosztottakban azt a képzetet erősítették, hogy a parancsnokok a törvénytelen módszerekkel egyetértenek, a jogsértő cselekmények jogkövetkezmények nélkül maradhatnak, és így fennállt a veszélye, hogy hasonló intézkedések újra megtörténnek.
15:30 Miután videónkon is látszik, és a rendőrség archívumában is ott a rengeteg felvétel a korábbi időszakokból, nem követünk el árulást azzal, hogy nyilvánosságra hozzuk: az utcai megmozdulások egyik ismert alakja, a radikális tüntetések állandó “kelléke”, a szocionliberális kormányok ellen folyamatosan lázadó világjáró, P. Marci helyezte el a köpetét a bukott szemkilövető diktátor orcáján a rendőrbűnözők tárgyalás előtt. Marci korábban a szovjet szörnyemlékművet is lerendezte a Szabadság téren olajos flakonokkal, és aktív résztvevője volt az Erdély elrablását az oláh haramiafőnökkel ünneplő, hálózatos bolsevik tisztből lett miniszterelnök elleni tüntetésnek is.
15:15 Gyurcsány és táskacipelő-nője Vadai Hűtlen Ágnes páváskodott a tárgyaláson, a 2006-os áldozatokat becsmérlő és gyalázó sajtónyilatkozatait a benn tartózkodó 2006-osok is megismerték. Gyurcsán rögtönzött sajtótájékoztatót akart tartani a folyosón, de kiszúrták, és ismét orcáján landolt a turha. Ezután már robotok gyűrűjében menekült el a helyszínről a szemkilövető patkány. A diktátor távozása után a tárgyalás már az ilyenkor szokott mederben zajlott.
11:30 Volt kormánytagokat, az Országgyűlés honvédelmi, rendészeti és nemzetbiztonsági bizottságainak vezetőit is tanúként kívánja meghallgatni a bíróság a volt rendőri vezetők és társaik 2006 őszi eseményekkel összefüggő, kedden megkezdődött büntetőperében – ismertette az eljáró bíró a tárgyaláson. A bíró felhívta a figyelmet arra, hogy azoknak, akiknek az eljárás folyamán tanúként kell majd megjelenniük a tárgyaláson, el kell hagyniuk a termet. Tájékoztatása szerint a 2006-os őszi eseményekkel összefüggésben készült jelentések – köztük az úgynevezett Ignácz- és Morvai-jelentés – készítőit is meg fogják hallgatni. A bíró közlése szerint jövő év áprilisáig száz tárgyalási napot tűzött ki az ügyben és 115 tanú meghallgatását tervezi.
11:00 Gaudi-Nagy Tamás, a Jobbik országgyűlési frakciójának tagja jogi bohózatnak nevezte a volt rendőri vezetők és társaik elleni, a 2006 őszi zavargásokkal összefüggő eljárást a Fővárosi Törvényszék épülete előtt kedden tartott tüntetésen. A Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője mindezt azzal indokolta, hogy a felelősöket nem azért vonják felelősségre, amit elkövetettek, illetve szerinte nem azokat vonják felelősségre, akik elkövették a bűnöket, vagyis Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnököt, aki a “terrorszervezeti működés élén állt”.
Gaudi-Nagy Tamás szerint nem volt teljes körű a kártérítések kifizetése, mert bár kétszáz ember kapott pénzt, ám például a Kossuth téri és a Nádor utcai oszlatás áldozatait nem hajlandó kárpótolni a kormányzat. Mint mondta: arra törekednek, hogy ne csak a 2006 őszi jogsértettek, hanem a 2002 és 2010 közötti valamennyi jogsértés áldozata egységes elbírálás alá kerüljön. Példaként említette a 2009-es Szabadság téri gárdista tüntetésen részt vevőket ért jogsértéseket, amikor szerinte kétszáz embert jogtalanul állítottak elő. Gaudi-Nagy Tamás szerint elakadt az a folyamat, amely a semmisségi törvény alapján elindult, a “koncepciós perben elítélteket nem megfelelő ütemben mentesítik a következmények alól, mert a bírói kar elszabotálja ezt a folyamatot”.
A politikus beszámolt arról is, hogy a demonstrálók közfelkiáltással megbízták a sértetti oldal képviseletével. Erről tájékoztatta a per bíráját, aki a kérést elutasította, így a hallgatóság soraiban foglalhat helyet. (MTI)
10:23 A terrorállam ellen tüntető mintegy száz demonstráló egyebek mellett “Hol a főkolompos, hibbant Néró?”, “Miért nem terrorizmus a vád a terroristákkal szemben?”, “A túszok ejtésére tett utasítás nem terrorizmus?” feliratú táblákat, molinókat emelt a magasba a rendőrbűnözők érkezésekor. A főkolompos hibbant Néró, az elmebeteg degenerált diktátor meg is érkezett, és nem véletlen, hogy egyből őt hibáztatták az egykori tüntetők és áldozatok. Érthető is a tüntetők mérge és dühe, hiszen hiába újnácizza le őket a Kádár-éra utolsó időszakánál is véresebb rendőrállami diktatúrát megvalósító pápai proliból zsidó kapcsolati tőkével és a KISZ-vagyon részleges megszerzésével milliárdossá vedlett egykori bolsevik apparatcsik. Azok az emberek, akik tüntetni mentek a gyurcsányi rendőrállam felelős rendőri vezetői ellen, azokat a tízezreket is képviselik, akik 2006. október 23-án békés ünneplésük után brutális rendőrosztagok áldozataivá váltak, és megtapasztalhatták a Gyurcsányi és hordája által képviselt liberális demokrácia gumilövedékes, gumibotos áldásait.
Aki ott volt 2006-ban a kiskörúton, vagy a Deák téren, és látta a fejvesztve menekülő véres, elkoszolódott ruhájú embereket, a pánikban feldöntött babakocsikat, a gumilövedékek elől fedezéket keresők szédült futását, azokat lenácizhatja ugyan a hatalommániás elmebeteg, de hiába is erőlködik, az ország jobbik fele szemében már örökre mint egy köztörvényes bűnöző, egy hatalommal visszaélő államterrorista képe rögzül. Teljesen jogos és érthető a tüntetők spontán reakciója, hogy váladékkal hűtötték le a diktátor forró fejét.
10:05 Gaudi-Nagy Tamás jobbikos képviselő megállapítása szerint a degenerált Vadai Ágnessel érkező bukott diktátor „patkány módjára” érkezett a tárgyalásra. A két elmebeteg a karzaton foglat helyet.
09:45 Az internetes felhívásoknak köszönhetően az egykori események résztvevői és a brutális gyurcsányista rendőrdiktatúra áldozatai közül is szép számban megjelentek a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsa Fő utcai épületénél. Jelen van Morvai Krisztina, Gaudi-Nagy Tamás jobbikos képviselő, mindketten oroszlánrészt vállaltak abban, hogy a rendőrállam robotjai emberellenes terrorcselekményeit megismerhesse a szélesebb közvélemény, és a szemkilövető diktátor, Gyurcsány Ferenc ne tetszeleghessen a demokrata országvezető szerepében.
A bukott, komplett idióta diktátor gorillái gyűrűjében megjelent a tárgyaláson, ahol a jelenlévő egykori sértettek és a rendőrállam kárvallottjai kellő fogadtatásban részesítették, és egyes jelentések köpködték, szidalmazták Gyurcsányt. A diktátor szokásához híven simán leújnácizta azokat, akik elfogadhatatlannak tartják és tartották azt az államterrorista időszakot, amelyet ő képviselt.
A 2006. szeptember 17-én éjjel, 18-án hajnalban a tévészékháznál, illetve a 2006. szeptember 19-21. között és október 23-án Budapest utcáin történtekkel összefüggésben 15 pontban emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség Debreceni Regionális Osztálya.
Az ügyészség többnyire felfüggesztett szabadságvesztést, esetenként pénzbüntetést indítványozott, álláspontja szerint a parancsnokok bűnössége elsősorban intézkedések, illetve az eseményeket követő felelősségre vonások elmulasztása miatt állapítható meg.
Sajtóhírek szerint a büntetőperben több mint száz tanúra és több mint félszáz tárgyalásra lehet számítani, elsőfokú döntést egy év múlva hozhat a Fővárosi Törvényszék katonai tanácsa.
Hunhír.info