Lázár János, az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottságának fideszes elnöke közleményben szólította fel Gyurcsány Ferencet a gumilövedékek használatával kapcsolatos uniós ajánlások betartására.
Lázár szerint a kormánypártok minden lehetséges módon akadályozzák a gumilövedékek használatának megtiltását. Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának mai ülésén ugyanis kiderült, hogy tárgyalni sem hajlandóak a kérdésről, tehát március 15-ig már semmi esély sincs arra, hogy a legálisan alkalmazható rendőri eszközök közül töröljék a gumilövedéket.
A rendészeti bizottság elnöke emlékeztet arra, hogy a gumilövedék betiltását az Európai Unió Bizottságának alelnöke, Franco Frattini is szorgalmazta közelmúltbeli Magyarországi látogatásán, a rendőri azonosító jelvények viselésén kívül.
Lázár közleményében felszólította a kormányt, hogy hagyjon fel a félelemkeltéssel, hagyjon fel a gyülekezési szabadság korlátozásával. Gyurcsány Ferenc figyelmét pedig arra hívjta fel, hogy – ahogy szeptember 18-án, az MTV-nél történt események kapcsán tette – most is utasítsa a rendőrséget, ezúttal arra, hogy az uniós ajánlásnak megfelelően minden esetben mellőzzék a gumilövedék használatát.
mno
HunHír.Hu