- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Ismét oszlatás – elvitték a HírTv kocsiját is

Öt óráig már ötször szorították ki a Parlament előtti térről azokat, akik csatlakoztak a polgári engedetlenségi mozgalomhoz. Az oszlatás után a rendőrök mindig visszatérnek a vasfüggöny mögé, az emberek pedig visszaszivárognak a térre. A rohamrendőrök az egész környéket lezárták. Eddig nyolc embert vettek őrizetbe – közöttük van Bene Gábor, az események egyik főszervezője is. Őket rabomobillal vitték el a térről.

Öt óra után a Vértanúk terénél gyűlt össze legalább kétszáz tüntető, zászlók, transzparensek nélkül. A téren és a környező utcákban rendőrautók járőröznek. A rohamrendőrök időközben visszavonultak a Kossuth teret övező kordon mögé. Tudósítónk arról is beszámolt, hogy a hír Televízió közvetítőkocsiját a rendőrök eltávolították a térről, a személyzet ellen pedig eljárást indítottak.

Korábban, négy óra után a rohamrendőrök két irányból, a Vértanúk tere felől és a Néprajzi Múzeum irányából megindultak a téren tartózkodó mintegy 300 ember felé. A rendőrök a tüntetőket az Alkotmány utca felé szorították. Időközben hangosbeszélőn is felszólították az embereket, hogy biztonságuk érdekében az Alkotmány utca felé hagyják el a teret. A két sorfal az Alkotmány utcánál egyesült, a tüntetőket innen már együttesen szorították pajzsaikkal ki a térről. A rendőrök a Honvéd utcáig nyomutak előre.

hirtv.hu – mno

HunHír.Hu