- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Tüntetések vidéken és Nyíregyházán

A Nyíregyházi Kossuth téri Tüntetők és a Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt 2006. november 18-án (szombaton) az alábbi településeken demonstrációt tart:

Kálmánházán, Újfehértón, Geszteréden, Balkányban, Biriben, Napkoron, Nyíregyháza-Oroson. A demonstráció úgy történik, hogy a fent megjelölt községekben, illetve városban az alább megjelölt utcán, a tüntető tömeg énekelve, skandálva végig vonul, és a megjelölt helyeken 15-30 percben beszédek, versek, énekek hangzanak el.
A helyszínek a következők:

Kálmánháza  a tömeg végig vonul a Nyíregyházi úton, majd a Polgármesteri Hivatal előtt a fent megjelölt rövid időtartamra megáll.
Újfehértó – a tömeg végig vonul a Szent István utcán a főtérig, ahol a fent megjelölt rövid időtartamra megáll.
Geszteréd – a tömeg végig vonul a Kossuth Lajos utcán, majd a Petőfi utca Kossuth utca találkozásánál a fent megjelölt rövid időtartamra megáll.
Balkány – a tömeg, a Kossuth kert, Ságvári út, Rákóczi Ferenc út, Benedek út vonalán felvonul a Kossuth Lajos utcáig, ahol a fent megjelölt rövid időtartamra megáll.
Biri – felvonulás a Vöröshadsereg úton a Szabadság utca sarkáig, ahol megáll a fent megjelölt rövid időtartamra.
Napkor – felvonulás a Kossuth Lajos utcán a Sényői útig, ahol a fent megjelölt időtartamra megáll.
Nyíregyháza-Oros felvonulás a főutcán, majd ugyanezen az utcán 15-30 perces demonstrálás.

A demonstráció menete: a kb. 100 fős tömeg 09 órakor Nyíregyházán az Evangélikus templom mögött (Luther tér) buszra száll, és két autóbusszal valamint személygépkocsikkal az első helyszínre vonul. Miután a fent leírtak szerint megtörténik a demonstráció, a tömeg ismét gépjárműre száll, és indul a következő helyszínre. A hét helyszínen a fenti sorrendben lesznek a demonstrációk. A felvonulás az úttesten történik, annak felét elfoglalva. Egy-egy helyszínen összesen kb. 1 órát töltünk el. A rendezvények várható befejezése kb. este 19 óra.

Ezután a tüntetés folytatódik a nyíregyházi Kossuth téren a megszokott módon.

A rendezvény célja: tiltakozás a Gyurcsány kormány politikája ellen, demonstráció a jelenlegi kormány mielőbbi távozása érdekében.

A Kossuth téri Tüntetők 2006. november 19-én vasárnap 14-20 óra között félpályás útlezárásokat tartanak Nyíregyházán a 36-os úton Tiszavasvári felé a körforgalom, és a Nyíregyháza vége tábla között 400 m-es szakaszon kifelé, a menetirány szerinti jobb oldalon, valamint a 4-es úton Záhony felé a TESCO után a Nyíregyháza vége tábla között 400 m-es szakaszon kifelé, a menetirány szerinti jobb oldalon.

Nyíregyháza Kossuth téren, a Kossuth szobor előtt változatlanul 2006. szeptember 18. óta folyamatosan zajlik a kormány ellenes tüntetés minden nap 18.30 és 20.30 óra között 80-300 fő részvételével. Itt várunk minden olyan embert, aki nem ért egyet a kormány és a miniszterelnök hazug politikájával!!

Információ: Dr. Gyüre Csaba tel: 0630-9450-965

HunHír.Hu