A Magyarok Világszövetsége csatlakozik a Fidesz népszavazási kezdeményezéséhez és a felsorolt kérdések kiegészítését tervezi – jelentette be a Szabadság téren Patrubány Miklós, a szervezet elnöke. A téren mintegy 200-an tiltakoztak az október 23-i rendőri erőszak és a téren lévő szovjet emlékmű ellen. A Szabadság téren erős rendőri biztosítás volt, buszokon és teherautókon rohamrendőrök várakoztak, a rendezvényt normál egyenruhások állták körül, ám a mintegy 50 rendőr egyikén sem volt azonosító jelvény.
A Jobbik Magyarországért Mozgalom, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány és más szervezetek által a Szabadság térre szervezett tiltakozó gyűlésen a felszólalók élesen bírálták az október 23-án lezajlott rendőri intézkedéseket, valamint hangot adtak annak a véleményüknek, hogy a téren levő szovjet emlékművet minél hamarabb el kell onnan távolítani.
Zétényi Zsolt, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány elnöke elmondta, hogy hamis az az állítás, mely szerint az emlékművet nemzetközi szerződések védik. Szerinte ugyanis a hadi sírok gondozásáról szóló nemzetközi egyezmények értelmében Magyarország egyoldalúan is eltávolíthatná azt, amennyiben Oroszországgal nem sikerül megegyezni.
Gaudi Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Iroda vezetője bejelentette: hamarosan feljelentést vagy feljelentéseket tesznek az október 23-i rendőri intézkedések miatt. Az ügyvéd szerint a rendőri intézkedések több ponton megsértették a rendőrségi törvényt, és a rendőrség a büntető törvénykönyvben szereplő több bűncselekményt is elkövetett. Gaudi idézte is a Btk. ide vonatkozó passzusait.
A Szabadság teret szinte teljesen körbezárta a rendőrség vasrácsokkal. A környező utcákban buszokon és teherautókon várakoztak a rohamrendőrök, a rendezvényt pedig körülállták a normál egyenruhások. A mintegy 50 itt tartozkodó rendőr egyikén sem volt azonosító jelvény.
A Szabadság téren a Magyarok Világszövetsége három órakor kezdte tiltakozó gyűlését. Patrubány Miklós, a szervezet elnöke bejelentette: az MVSZ csatlakozik a Fidesz népszavazási kezdeményezéséhez és az ellenzéki párt által felsorolt kérdések kiegészítését tervezi. Patrubány Miklós azt nevezte a legfontosabbnak, hogy a művi meddővé tétel ne legyen állampolgári jog, illetve a magyar kormány követeljen komoly kártérítést Moszkvától az 1956-os forradalom és szabadságharc leveréséért.
A fővárosi Szabadság téren tartott demonstráción mintegy 300 ember előtt Molnár Tamás, a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 ügyvivője arról beszélt: rendszerváltást, új alkotmányos rendet és új parlamenti választást követelnek. Gonda László, “a Kossuth téri forradalmárok” egyik vezetője azt mondta: Magyarország számára a szovjet csapatok bevonulása a II. világháború végén nem felszabadulást, hanem megszállást hozott.
A tüntetésen felszólalt a 64 Vármegye Ifjúsági Mozgalom franciaországi elnöke is, aki azt mondta: Franciaországban és Magyarországon egyaránt diktatúra van, békés tüntetőket vernek brutálisan a rendőrök.
mno
HunHír.Hu