A kormányfő lemondását követelő demonstráció kilencedik napján közel ötezren gyűltek össze a Parlament elé este hét órára. A szónokok amnesztiát követelnek a rendzavarásért letartóztatottaknak.
. A demonstrálók közül meglehetősen sokan fehérbe öltöztek, néhányan fehér szalagot is hordanak. A tüntetők nyugodtan hallgattják a színpadon fellépő szónokokat és zenészeket. A téren felállított színpadon egymást követve felszólalók beszélnek, s többük amnesztiát követelt azoknak, akiket rendzavarásért a rendőrség elfogott. A tüntetőknek almát, vizet, zsíros kenyeret és meleg levest osztanak. A meleg ételért hosszú sorokban állnak az emberek. Az MTI tudósítója szerint a Parlament előtt mintegy húsz rendőr áll. A tömeg csendben figyeli a felszólalókat.
A Kossuth téri tüntetők egységükről szóló közleményt adtak ki késő délután. A demonstráció szervezői egységesek, sem szervezői, sem politikai ellentét nincs közöttük – hangsúlyozta közleményében a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 és a Forradalmi Nemzeti Bizottmány (FNB) nevében Takács András és Halász József. A Kossuth téri tüntetők között eddig több csoport, szervezet jött létre. A Magyar Nemzeti Bizottság 2006 megalakulását múlt kedden jelentette be Takács András, a demonstráció egyik vezéralakja. A Magyar Nemzeti Bizottság tizenhárom tagú, közülük négyen vannak megbízva politikai képviselettel. Ugyancsak a demonstráció alatt, múlt hét csütörtökön alakult a Forradalmi Nemzeti Bizottmány. Tagjai között szerepel Ekrem Kemál György, a tüntetések egyik szervezője, Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője, Kőrösi Imre, illetve ifjabb Hegedűs Lóránt lelkész, volt parlamenti képviselők, Nagy László ügyvéd és Schuster Lóránt rockénekes is. Mellettük egy jogász és számítástechnikus, illetve egy vállalkozó mutatkozott be a bizottmány tagjaként a Kossuth téri demonstráción. A hivatalosan még nem létező Új Magyarországért Egyesület azt követeli, hogy hívjanak össze alkotmányozó nemzetgyűlést és alakuljon ideiglenes kormány. Az egyesület a nap folyamán petíciót adott át az Országgyűlésnek. Az aláírók között Papp Lajos, Bethlen Farkas, Hargitay András, Kelemen András, Makovecz Imre, Melocco Miklós, Molnár V. József, Papp Lajos, Pozsgay Imre, Szűrös Mátyás és Tőkés László található.
fnet
HunHír.Hu